Wspólnoty Różańcowe

i Apostolatu Margaretka

1. Intencja papieska Apostolstwa Modlitwy — październik 2024

Za wspólną misję:
    Módlmy się, aby Kościół nadal wspierał na wszelkie sposoby synodalny styl życia, jako znak współodpowiedzialności, promując uczestnictwo, komunię i wspólną misję łączącą księży, osoby konsekrowane i świeckich.

2. Przypominamy o zmianach tajemnic od wtorku 1 października.
  3. Osoby, które odmawiają pierwsze tajemnice Radosne w danym miesiącu odmawiają również modlitwy wstępne (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 x Zdrowaś MarioChwała Ojcu).
  4. Prosimy zelatorów o przypomnienie wszystkim członkom swojej Róży jaką tajemnicę w tym miesiącu powinni rozważać, pamiętajmy zwłaszcza o osobie, która rozważa I Tajemnicę Radosną, aby odmawiała codziennie modlitwy wstępne.
  5. W sprawach związanych z prenumeratą czasopisma „Różaniec” prosimy o kontakt w zakrystii.
  6. We wrześniu dyżur przed popiersiem Św. Jana Pawła II pełniło II Koło Żywego Różańca pw. św. Kazimierza Królewicza. Dziękujemy za dbanie o czystość, za troskę o kwiaty i wymianę zniczy.
    We październiku prosimy o opiekę III Koło Żywego Różańca pw. Św. Maksymiliana Kolbe.
  7. Od września zelatorką II Koła Żywego Różańca pw. św. Kazimierza Królewicza jest p. Jadwiga Jaszczołt. Dziękujemy za podjęcie tej posługi.
    Serdeczne podziękowania kierujemy dla dotychczasowej zelatorki p. Kazimiery Szymanowskiej za tworzenie tego Koła, wieloletnią posługę i modlitwę. Serdeczne Bóg zapłać!
  8. We wrześniu modlitwy różańcowe, które odmawiane są w każdą środę, I Piątek miesiąca, I Sobotę miesiąca oraz III Piątek miesiąca prowadziła IX Rodzinna Róża Różańcowa pw. Matki Bożej z Lourdes.
    Dziękujemy wszystkim prowadzącym modlitwy.
    W październiku, miesiącu szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej prosimy, aby wszystkie wspólnoty naszej Parafii włączyły się w codzienne prowadzenie i rozważanie tajemnic różańcowych.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim grupom różańcowym za udział, zaangażowanie i za wspólną modlitwę.
  9. Wszystkie osoby, które dopisały się do Kół oraz Róż Różańcowych, a nie mają jeszcze legitymacji proszone są o kontakt ze swoim zelatorem lub ks. Proboszczem.
  10. Od piątku 27 września do niedzieli 29 września trwają rekolekcje formacyjno-modlitewne dla zelatorów Kół Żywego Różańca Diecezji warszawsko-praskiej w Loretto koło Kamieńczyka.

Rekolekcje Maryjne dla zelatorów Kół Żywego Różańca DW-P
    Program rekolekcji tutaj
    .
    Dziękujemy osobom, które uczestniczą w rekolekcjach reprezentując naszą wspólnotę i modlą się w intencji naszych grup różańcowych oraz Parafii.