Ogłoszenia parafialne

25 lut 2018

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj przypada niedziela AD GENTES - dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami Po wszystkich Mszach św. jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • GORZKIE ŻALE w niedziele o godz. 17:15.
  • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO codziennie o godz. 15:00 w kościele.
  • DROGA KRZYŻOWA - w piątki: dla dzieci o godz. 17:15,
   dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:45.
 3. Członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolstwa Margaretka zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w czwartek.
 4. Kolejne spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji - w czwartek od godz. 17:00; Msza św. wieczorna w I Czwartek będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi gregoriańskiej;
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną - w piątek od godz. 9:00;
  • spowiedź w I Piątek miesiąca od godz. 17:30. Po Drodze Krzyżowej - adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20:00;
  • w I Sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszach św. o godz. 7:00 i 18:00 oraz podczas spotkania Legionu Maryi o godz. 9:30.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej Parafii. Msza św. odpustowa połączona z procesją eucharystyczną będzie o godz. 13:00.
 7. W sobotę w naszym kościele odbędzie się spotkanie prezydiów LEGIONU MARYI należących do Kurii w Wołominie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9:30 adoracją Najśw. Sakramentu połączoną z Różańcem. O godz. 11:00 będzie uroczysta Msza św. Do wspólnej modlitwy zapraszamy członków Legionu Maryi z naszej Parafii oraz wszystkich Parafian.
 8. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.
 9. Zbiórki ministrantów od marca odbywają się w każdą sobotę o godz. 11:30. Piłka nożna dla ministrantów w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych nr 2 jest w soboty o godz. 14:00.
 10. Osoby, które pragną włączyć się w działalność naszego Chóru Parafialnego zapraszamy na próby w czwartki o godz. 18:45.
 11. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby remontu kościoła w ramach tacy gospodarczej.
 12. Rodzice dzieci zapisanych na kolonie organizowane z naszej Parafii w Mrzeżynie mogą dzisiaj odebrać karty uczestnika w zakrystii. Przy odbiorze wymagana jest wpłata zaliczki w wys. 200 zł.
 13. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż paschalików i ozdobnych świec wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
 14. Zachęcamy do pobierania Skarbonek Miłosierdzia CARITAS na Jałmużnę Wielkopostną. Wypełnione skarbonki prosimy przynieść w Niedzielę Palmową do kościoła. Pozyskane środki będą przeznaczone pomoc rodzinom potrzebującym, osobom starszym i dzieciom w naszej Parafii oraz w całej Diecezji.
 15. Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce zaprasza na VI Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się w przyszłą niedzielę w Kobyłce.
 16. Program obchodów:
  • godz. 13:00 - Msza Św. w Bazylice Świętej Trójcy w Kobyłce
  • godz. 14:00 - uroczystości przed Pomnikiem Żołnierza Wyklętego na Pl. 15 Sierpnia, podczas których jeszcze żyjący Żołnierze Wyklęci z naszego rejonu otrzymają nominacje na stopnie oficerskie.
  Po uroczystościach pokaz sprzętu wojskowego i grochówka.
 17. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii. W zeznaniu podatkowym należy wpisać w odpowiednie rubryki:
  "CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej"
  nr KRS 0000223182.
  "PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce"

  Informacje niezbędne do przekazania 1% podatku znajdują się tutaj.
 18. Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT zapraszamy na dyżur wolontariuszy Zespołu CARITAS, którzy nieodpłatnie pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu deklaracji.
  Osoby, które są rozliczane przez ZUS, np. emeryci i renciści, mogą pobrać przy wyjściu z kościoła wypełniony formularz PIT-OP, czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku na rzecz PZC Caritas naszej Parafii, w którym należy wpisać tylko nr PESEL, imię i nazwisko, datę urodzenia, podpis i przekazać do właściwego Urzędu Skarbowego. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub podczas dyżuru wolontariuszy Caritas. Dyżury Zespołu CARITAS są w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 w sali Caritas /wejście z boku plebanii/.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Artur Jakub Waś, kawaler z Parafii MB Królowej Polski w Wołominie
  i Urszula Gabriela Bołcun, panna z Parafii Św. Krzysztofa w Warszawie.