Ogłoszenia parafialne

18 lut 2018

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania do przeżycia Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • GORZKIE ŻALE w niedziele o godz. 17:15.
  • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO codziennie o godz. 15:00 w kościele.
  • DROGA KRZYŻOWA - w piątki: dla dzieci o godz. 17:15,
   dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:45.
 2. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży w tym roku rozpoczną się 11 marca /w IV Niedzielę Wielkiego Postu/ i będą trwały do czwartku 15 marca. Nauki rekolekcyjne poprowadzi o. Waldemar Kowalczyk OSPPE z Zakonu Paulinów we Wrocławiu.
 3. W czasie rekolekcji nasza Parafia będzie przeżywać nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej, który przybędzie do nas w środę 14 marca i pozostanie do czwartku 15 marca. Zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w skupieniu rekolekcyjnym i czuwaniu modlitewnym przy naszej Pani Jasnogórskiej.
 4. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 5. Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz.17:00 - 17:45. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: kom. 694 451 124.
 6. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - Rok II będzie w środę o godz. 19:00 w kościele.
 7. Członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolstwa Margaretka zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 8. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom "Ad Gentes" - dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
 9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby remontu kościoła w ramach tacy gospodarczej.
 10. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż paschalików i ozdobnych świec wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
 11. Zachęcamy dzieci, dorosłych i całe rodziny do pobierania Skarbonek Miłosierdzia CARITAS na Jałmużnę Wielkopostną. Do Niedzieli Palmowej każdy z nas może gromadzić w skarbonkach pieniądze pozyskane wskutek rezygnacji z jakiejś przyjemności. Wypełnione skarbonki prosimy przynieść w Niedzielę Palmową do kościoła. Pozyskane środki będą przeznaczone pomoc rodzinom potrzebującym, osobom starszym i dzieciom w naszej Parafii oraz w całej Diecezji.
 12. Z naszej Parafii jest organizowana Pielgrzymka autokarowa do sanktuariów Dolnego Śląska, która wyruszy w dniach od 30 kwietnia do 4 maja. W planie zwiedzania m.in. Wambierzyce, Krzeszów, Trzebnica, Bardo Śląskie, skarby Kotliny Kłodzkiej oraz zabytki i atrakcje Wrocławia. Koszt 750 zł /obejmuje: autokar, ubezpieczenie, noclegi, pełne wyżywienie oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów/. Zapisy w zakrystii. Program Pielgrzymki tutaj.
 13. Nasza Parafia organizuje 2-tygodniowe kolonie letnie dla dzieci z Parafii nad morzem w Ośrodku Wypoczynkowym PERŁA w Mrzeżynie, w terminie od 30 czerwca do 13 lipca. Koszt wyn. 1500 zł /opłata zawiera: przejazdy autokarem, noclegi, 3 posiłki dziennie, wycieczki, opieka ratownika oraz ubezpieczenie/. Zapisy prowadzi w tygodniu p. Agnieszka Komosińska w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce. Od przyszłej niedzieli będzie można odebrać karty uczestnika w zakrystii. Przy odbiorze - wpłata zaliczki w wys. 200 zł.
 14. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii. W zeznaniu podatkowym należy wpisać w odpowiednie rubryki:
  "CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej"
  nr KRS 0000223182.
  "PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce"

  Informacje niezbędne do przekazania 1% podatku znajdują się tutaj.
 15. Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT zapraszamy na dyżur wolontariuszy Zespołu CARITAS, którzy nieodpłatnie pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu deklaracji.
  Osoby, które są rozliczane przez ZUS, np. emeryci i renciści, mogą pobrać przy wyjściu z kościoła wypełniony formularz PIT-OP, czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku na rzecz PZC Caritas naszej Parafii, w którym należy wpisać tylko nr PESEL, imię i nazwisko, datę urodzenia, podpis i przekazać do właściwego Urzędu Skarbowego. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub podczas dyżuru wolontariuszy Caritas. Dyżury Zespołu CARITAS są w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 w sali Caritas /wejście z boku plebanii/.