Ogłoszenia parafialne

04 lut 2018

V Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13:00 będzie poświęcenie nowych chorągwi dla naszej Parafii: 1. z wizerunkiem MB Zwycięskiej oraz z Orłem w Koronie i napisem "Bóg, Honor i Ojczyzna" po drugiej stronie; 2. z wizerunkiem Jezusa Zbawiciela całego Świata. Obie chorągwie są darem od rodzin z naszej Parafii. Wszystkim fundatorom składamy serdeczne podziękowania za ten cenny dar.
 3. Rodzinom, które gościły nas w ubiegłym tygodniu w swoich domach z wizytą kolędową składamy serdeczne "Bóg zapłać" za modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. Program kolędy:
   
  05.02 - poniedz. od g. 15:00 ul. Rynek; Królewska; Lipowa;
  06.02 - wtorek od g. 15:00 ul. Żwirki i Wigury; Solskiego;
  07.02 - środa od g. 15:00 ul. Krasickiego; Tetmajera;
  08.02 - czwartek od g. 15:00 ul. Ceglana; Nadarzyn; Literacka;
  09.02 - piątek od g. 15:00 ul. Orzeszkowej; Broniewskiego; Wyspiańskiego;
  10.02 - sobota od g. 10:00 ul. Rozwadowskiego;
  Początek kolędy w tygodniu od godz. 15:00, a w sobotę od godz. 10:00. Ofiary składane podczas Kolędy są przeznaczone na inwestycje parafialne.
  Pełny program Kolędy tutaj.
 4. W okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 10:00 oraz w soboty od godz. 19:00 do 20:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: kom. 694 451 124.
 5. Dzisiaj Zespół Caritas zaprasza wszystkich Parafian na Karnawałowy Kiermasz Ciast domowego wypieku przygotowanych przez naszych wolontariuszy. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na cele charytatywne naszej Parafii.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - Rok I będzie w czwartek o godz. 19:00 w kościele.
 7. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Po Mszy św. członkowie Zespołu CARITAS zapraszają wszystkich uczestników na wspólną Agapę do sali na Plebanii.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 zapraszamy na Koncert Noworoczny uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej w Wołominie pod patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka. W programie utwory Z. Noskowskiego, J. S. Bacha, J. Haydna, G. F. Haendla i G. Bacewicz. Wykonawcami będą soliści, Chór i Orkiestra Prywatnej Szkoły Muzycznej w Wołominie. Zapraszamy.
 9. Z naszej Parafii jest organizowana Pielgrzymka autokarowa do sanktuariów Dolnego Śląska, która wyruszy w dniach od 30 kwietnia do 4 maja. W planie zwiedzania m.in. Wambierzyce, Krzeszów, Trzebnica, Bardo Śląskie, skarby Kotliny Kłodzkiej oraz zabytki i atrakcje Wrocławia. Koszt 750 zł /obejmuje: autokar, ubezpieczenie, noclegi, pełne wyżywienie oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów/. Zapisy w zakrystii. Jednocześnie informujemy, że planowana Pielgrzymka na Ukrainę została odwołana.
 10. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii. W zeznaniu podatkowym należy wpisać w odpowiednie rubryki:
  "CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej"
  nr KRS 0000223182.
  "PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce"

  Informacje niezbędne do przekazania 1% podatku znajdują się tutaj.
 11. Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT zapraszamy na dyżur wolontariuszy Zespołu CARITAS, którzy nieodpłatnie pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu deklaracji.
  Osoby, które są rozliczane przez ZUS, np. emeryci i renciści, mogą pobrać przy wyjściu z kościoła wypełniony formularz PIT-OP, czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku na rzecz PZC Caritas naszej Parafii, w którym należy wpisać tylko nr PESEL, imię i nazwisko, datę urodzenia, podpis i przekazać do właściwego Urzędu Skarbowego. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub podczas dyżuru wolontariuszy Caritas. Dyżury Zespołu CARITAS są w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 w sali Caritas /wejście z boku plebanii/.