Ogłoszenia parafialne

21 sty 2018

III Niedziela zwykła

 1. Wczoraj podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej z udziałem biskupów, duchowieństwa, osób konsekrowanych i licznie zgromadzonych wiernych odbył się ingres nowego Ordynariusza Jego Ekscelencji Bpa Romualda Kamińskiego do Katedry Warszawsko-Praskiej. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Pasterza.
 2. W tym tygodniu /Proboszcz i Ks. Mirosław/ odwiedzimy z wizytą kolędową następujące rodziny:
  22.01 - poniedz. od g. 15:00 ul. Boh. Ossowa 1-30;
  23.01 - wtorek od g. 15:00 ul. Boh. Ossowa 31-50;
  24.01 - środa od g. 15:00 ul. Żeromskiego; Żytnia;
  25.01 - czwartek od g. 15:00 ul. Reymonta;
  26.01 - piątek od g. 15:00 ul. Ks. Skorupki; Korczaka; Fredry;
  27.01 - sobota od g. 10:00 ul. Długa; Okrzei;
  Początek kolędy w tygodniu od godz. 15:00, a w sobotę od godz. 10:00. Ofiary składane podczas Kolędy są przeznaczone na inwestycje parafialne.
  Pełny program Kolędy tutaj.
 3. W okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 10:00 oraz w soboty od godz. 19:00 do 20:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: kom. 694 451 124.
 4. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolstwa Margaretka będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu połączonych zespołów: Chóru ŚWIĄTECZNE FORUM MIESZKAŃCÓW KOBYŁKI i Chóru EFFATHA z Marek, którymi będzie dyrygował Adam Markuszewski.
 6. Wczoraj młodzież i dzieci naszej Parafii wyjechali z Ks. Robertem na zimowisko do Gliczarowa Górnego. Powrót planowany jest w sobotę wieczorem. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich uczestników zimowiska.
 7. Zespół Caritas składa podziękowania osobom, które włączyły się w zbiórkę artykułów żywnościowych i środków czystości dla potrzebujących rodzin z naszej Parafii, w ramach akcji "TORBA PEŁNA MIŁOŚCI". Podczas spotkania osób niepełnosprawnych w ubiegłą niedzielę zostało przygotowanych przez wolontariuszy Caritas 20 paczek świątecznych dla uczestników Agapy. Dziękujemy wszystkim za gesty miłości wobec potrzebujących.
 8. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii. W zeznaniu podatkowym należy wpisać w odpowiednie rubryki:
  "CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej"
  nr KRS 0000223182.
  "PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce"

  Informacje niezbędne do przekazania 1% podatku znajdują się tutaj.
 9. Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT zapraszamy na dyżur wolontariuszy Zespołu CARITAS, którzy od dzisiaj nieodpłatnie pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu deklaracji.
  Osoby, które są rozliczane przez ZUS, np. emeryci i renciści, mogą pobrać przy wyjściu z kościoła wypełniony formularz PIT-OP, czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku na rzecz PZC Caritas naszej Parafii, w którym należy wpisać tylko nr PESEL, imię i nazwisko, datę urodzenia, podpis i przekazać do właściwego Urzędu Skarbowego. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub podczas dyżuru wolontariuszy Caritas. Dyżury Zespołu CARITAS są w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 w sali Caritas /wejście z boku plebanii/.
 10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby remontu kościoła.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Adam Feliks Stańczuk, kawaler z Parafii tutejszej
  i Ewa Antoszewska, panna z Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach.