Ogłoszenia parafialne

25 gru 2017

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Zbawiciel przyszedł na ziemię
i zamieszkał między nami!
Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy,
by zaczerpnęli Mocy, która przezwycięża wszelkie kryzysy,
by przyjęli Światło, które oświetla nawet mroki duszy,
by odkryli Miłość, która daje pełnię życia!
Niech każdy odczuje, że jest umiłowanym dzieckiem Boga
i z Chrystusem należy do wielkiej Rodziny zbawionych.
Wasi Duszpasterze

 1. W imieniu całej wspólnoty parafialnej składamy podziękowania pp. Dorocie i Krzysztofowi Pietrzakom - za podarowanie tegorocznych choinek oraz wszystkim, którzy trudzili się przy świątecznych dekoracjach w naszej świątyni: naszym zakrystiankom paniom Krysi i Zosi oraz panom: Dawidowi Nagraba, Franciszkowi Baltaziukowi, Henrykowi Pazio, Jarosławowi Biskupskiemu, Krzysztofowi Złotkowskiemu, Jackowi Ksionkowi oraz młodzieży z Ruchu Światło - Życie: Zosi Bancerz, Gabrysi Dąbrowskiej i Jakubowi Rybałtowskiemu. Dziękujemy także wszystkim fundatorom: nowych świątecznych obrusów ołtarzowych, kwiatów oraz nowych witraży.
 2. W Dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 08:00, 10:00, 11:30 i 13:00.
 3. W I Dzień Świąt nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.
 4. W II Dzień Świąt Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w II Dzień Świąt są przeznaczone na Fundusz budowy nowych świątyń w naszej Diecezji.
 5. W II Dzień Świąt będzie gościć w naszej Parafii Iryna Krill z Tarnopola na Ukrainie, która po każdej Mszy św. zaśpiewa kolędy polskie i ukraińskie z akompaniamentem bandury - ukraińskiego instrumentu ludowego.
 6. W przyszłą niedzielę - w święto Świętej Rodziny będziemy modlić się w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzili Jubileusz małżeństwa podczas Mszy św. o godz. 13:00.
 7. Wszystkich członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretki zapraszamy na Mszę św. i spotkanie opłatkowe w przyszłą niedzielę o godz. 13:00.
 8. W przyszłą niedzielę wieczorem zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 19:00. Za udział w uroczystym śpiewie hymnu Ciebie Boga wysławiamy podczas nabożeństwa można otrzymać odpust zupełny.
 9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont kościoła w ramach tacy gospodarczej.
 10. Kolędowa wizyta duszpasterska rozpocznie się od wtorku, 2 stycznia. Program kolędy będzie podany w przyszłą niedzielę. W pierwszym dniu Kolędy odwiedzimy rodziny przy ul. Osiedlowej.
 11. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Niedziela. Świąteczne wydanie kosztuje 10 zł.