Ogłoszenia parafialne

03 gru 2017

I Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny - czas Adwentu, w którym przygotowując się do uroczystości Narodzenia Pańskiego i wspominając pierwsze przyjście do ludzi Syna Bożego, kierujemy nasze myśli i serca ku radosnemu oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów.
 2. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP z udziałem dzieci będzie w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 6:45. Po Roratach zapraszamy na wspólną Agapę do sali parafialnej.
 3. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę i będą trwały do wtorku 12 grudnia. Nauki rekolekcyjne będzie prowadził Ks. Jarosław Gąsiorek - misjonarz pracujący w Winnicy na Ukrainie, moderator krajowy Ruchu Światło-Życie na Ukrainie.
 4. Dzisiaj, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania ROK I będzie w czwartek o godz.19:00 w kościele.
 6. We czwartek zapraszamy na spotkanie biblijne o godz. 19:00 na plebanii.
 7. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Zapraszamy do kościoła o godz. 12:00 na nabożeństwo w czasie "Godziny Łaski". Po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo ze śpiewem bizantyjskiego hymnu AKATYST z udziałem Zespołu LAETARE z Wołomina, Męskiej Scholi Gregoriańskiej i Chóru Parafialnego. Zapraszamy na wspólną modlitwę. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
 8. W piątek, podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji członków Rodzinnych Róż Różańcowych w II Rocznicę zawierzenia Matce Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkie Koła Żywego Różańca, Rodzinne Róże Różańcowe naszej Parafii oraz członków Apostolatu Margaretki.
 9. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w salce na plebanii.
 10. Wolontariuszy Zespołu Caritas zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 11. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby chętne do ufundowania prezentów świątecznych dla Dzieci z rodzin potrzebujących w ramach akcji "GWIAZDKA KRÓLEWICZA". Na choince przy Ołtarzu Miłosierdzia Bożego wiszą oznaczone numerami gwiazdki, w których znajdują się anonimowe informacje o marzeniach i potrzebach Dzieci otoczonych opieką Zespołu. Osoby, chcące wziąć udział w akcji, mogą zabrać gwiazdkę, przygotować świąteczną paczkę, oznaczyć ją załączonym numerem i odnieść do zakrystii lub na dyżur Zespołu w terminie do 17 grudnia. Zespół Caritas będzie także organizował wieczerzę dla Dzieci, podczas której wręczone zostaną prezenty. Jeżeli ktoś chciałby włączyć się w jej organizację poprzez dostarczenie słodyczy lub napojów, zapraszamy na dyżury, które odbywają się w każdą niedzielę w godz. 12.30-13.30 na plebanii.
 12. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Po Mszy św. zapraszamy na wspólną Agapę.
 13. Od dzisiaj można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii.
 14. Członkowie Rady Duszpasterskiej przy wyjściu z kościoła rozprowadzają poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu kościoła.
 15. W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarchominie klerycy III roku zapraszają na Spektakl muzyczny "WIELKA WYPRAWA" dla dzieci i dorosłych. Jest to radosna bajka dla dzieci opowiadająca o tym, co robią zabawki, a dla dorosłych "Wielka wyprawa" do krainy piosenek dzieciństwa. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Piotr Furman, aktor warszawskiego teatru Rampa. Zapraszamy na wspólny wyjazd autokarem w sobotę o godz. 14:00. Zbiórka uczestników przed kościołem. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii.
 16. Z naszej Parafii jest organizowane zimowisko w Gliczarowie Górnym k/Zakopanego, w dniach 20-27 stycznia. Zapraszamy młodzież i dzieci od klasy IV. Wyjazd i powrót pociągiem. W programie jazda na nartach i wycieczki górskie. Koszt 850 zł. Zapisy w zakrystii.
 17. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi "darowizna na cele kultu religijnego" może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii podane w nagłówku gazetki liturgicznej i na stronie Parafii /Tytułem: "Darowizna na cele kultu religijnego"/.