Ogłoszenia parafialne

15 paź 2017

XXVIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 2. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach październikowych, które w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18:40. Dzieci zapraszamy na Różaniec w poniedziałki, środy i piątki razem z dorosłymi o godz. 18:40.
 3. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:15 w sali parafialnej.
 4. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 oraz na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 5. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 6. W przyszłą niedzielę wspominamy w liturgii św. Jana Pawła II Papieża. Podczas każdej Mszy św. będzie można otrzymać specjalne błogosławieństwo relikwiami Świętego.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny - tydzień szczególnej modlitwy za misje na całym świecie. Z tej okazji o godz. 16:00 zapraszamy na prezentację i świadectwo misyjne Norberta Dziwińskiego, który w dniach od 21 lipca do 5 sierpnia tego roku wyjechał z grupą Diakonii Misyjnej do Rwandy w celu przeprowadzenia rekolekcji kształcących ewangelizatorów Ruchu Światło Życie. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na dzieła misyjne Kościoła. Po Mszach Św. będzie również prowadzona kwesta na rzecz Diakonii Misyjnej Ruchu Światło Życie organizującej w przyszłym roku rekolekcje w Cyangugu w Rwandzie.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 zapraszamy na Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej. W programie: pieśni sakralne, utwory na flet i organy oraz solowa muzyka organowa. Wykonawcami będą Jakub Hutek - tenor, Magdalena Hutek - flet i Piotr Thel - organy.
 9. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
  • roczne - czytane od grudnia w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9:30; w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
  • listopadowe - czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele listopada o godz. 9:30;
  • jednorazowe - czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
 10. Dzisiaj w całej Polsce prowadzone jest w parafiach liczenie wiernych dla celów statystycznych Kościoła.
 11. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza na dyżury, które odbywają się w każdą niedzielę w godz. 12:30-13:30 w kancelarii. Zapraszamy szczególnie osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebują porady lub wsparcia oraz tych, którzy pragną włączyć się w parafialne dzieła charytatywne.