Ogłoszenia parafialne

10 wrz 2017

XXIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii misjonarza Ks. Piotra Główkę, który pracuje w Parafii Św. Wojciecha w Gwardijsku /diecezja Kamieniecko - Podolska/ na Ukrainie. Ks. Piotr głosi Słowo Boże oraz prowadzi kwestę na rzecz misji po wszystkich Mszach św.
 2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie dzisiaj o godz. 16:00.
 3. Dzisiaj o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. i Wieczór Uwielbienia z udziałem Zespołu LAETARE z Wołomina.
 4. Jutro wyruszy z naszej Parafii Pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Zbiórka wszystkich uczestników będzie jutro o godz. 5:00 na parkingu przed kościołem. Powrót Pielgrzymów planowany jest we czwartek wieczorem. Pielgrzymów prosimy o zabranie dokumentu potwierdzającego zniżki na wstęp do muzeum.
 5. W środę o godz.21:00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Figurą MB Fatimskiej. Prosimy o przeniesienie świec na procesję.
 6. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 oraz na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 7. Zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej w piątek o godz. 19.00 na plebanii.
 8. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 9. W tym tygodniu, w środę przypada 70. rocznica urodzin Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji w przyszłą niedzielę będzie w naszej Parafii promotor kultu kapłana - męczennika, p. Mateusz Gawroński, który przybliży nam osobę i nauczanie Bł. Ks. Jerzego. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć komplet płyt z kazaniami ks. Jerzego, a także z jego duchowym testamentem.
 10. Wszystkich uczestników lipcowej Pielgrzymki do Fatimy zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 do sali na plebani.
 11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
 12. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 13. Wszystkie uzdolnione muzycznie osoby zapraszamy na próby Chóru Parafialnego, które odbywają się w czwartki o godz.18:45 w sali na plebanii.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Oskar Sumiński, kawaler z Parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
  i Adrianna Bancerz, panna z Parafii tutejszej;

  oraz
 2. Piotr Kurowicki, kawaler z Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach
  i Anna Jaźwińska, panna z Parafii tutejszej.
WARSZAWSKO-PRASKA LIGA PIŁKI NOŻNEJ

Z radością informujemy, że parafialna drużyna ministrantów w sezonie 2016/2017 zdobyła brązowy medal zajmując III miejsce w kategorii gimnazjum w rozgrywkach Warszawsko-Praskiej Ligi Piłki Nożnej organizowanej przez naszą Diecezję. Skład drużyny: Jakub Rybałtowski, Marcel Mazur, Michał Wierzbicki, Łukasz Wierzbicki, Patryk Sadurek, Jakub Skotnicki, Szczepan Dudek, Sebastian Kołtun, Szymon Kołtuniak, Daniel Ślesiński, Krzysztof Trzaskowski. Gratulujemy piłkarzom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.