13 sie 2017

XIX Niedziela zwykła

1. W okresie wakacyjnym Msze św. w niedziele w naszym kościele są sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Msza św. o godz. 13:00 w czasie wakacji jest odwołana.
  2. Dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Figurą MB Fatimskiej, które rozpocznie się o godz. 21:00. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
  3. Jutro kończy się 306. Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Wszystkim pątnikom z naszej Parafii dziękujemy za podjęcie trudu pielgrzymowania oraz za świadectwo wiary i modlitwę. Jutro zapraszamy o godz. 6:30 rano do kościoła na ostatni wspólny różaniec w intencji pielgrzymów.
  4. We wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, a także święto Matki Bożej Zwycięskiej - patronki Diecezji Warszawsko - Praskiej. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Po wszystkich Mszach św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
  5. Rozpoczynają się obchody 97. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. zwanej "Cudem nad Wisłą". Program obchodów:
    NIEDZIELA 13 SIERPNIA
    14:00 - Koncert "Póki Polska żyje w nas" - Bazylika Św. Trójcy w Kobyłce
    PONIEDZIAŁEK 14 SIERPNIA
    21:00 - Apel Poległych przy Krzyżu Pamięci Ks. Ignacego Skorupki w Ossowie
    WTOREK 15 SIERPNIA
    08:00 - obchody Rocznicy Bitwy Warszawskiej na Cmentarzu w Kobyłce
    10:00 - Modlitwa przy Krzyżu Pamięci Ks. Ignacego Skorupki
    11:15 - uroczysta Msza św. w kaplicy na Cmentarzu Poległych w Ossowie
    13:00 - Apel Poległych i złożenie wieńców na Cmentarzu Bohaterów 1920 roku
    14:00 - Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie
    15:00 - Piknik historyczny w Ossowie
  6. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:00 oraz na Mszę św. zbiorową o godz. 18:00. Intencje do Miłosierdzia Bożego i ofiary możemy składać do skarbony.
  7. W sobotę zachęcamy do udziału w nabożeństwie Patronki Dobrej Śmierci o godz. 6:00 rano.
  8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  9. Osoby, które włączyły się w akcję CARITAS "Tornister pełen uśmiechów" prosimy o składanie tornistrów z przyborami szkolnymi w zakrystii lub na plebani do przyszłej niedzieli.

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

1. Kamil Barbarski, kawaler z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce
    i Barbara Monika Dołęgowska, panna z Parafii tutejszej;

oraz
  2. Marcin Beniamin Karolkiewicz, kawaler z Parafii Miłosierdzia B. w Warszawie ul. Ateńska
    i Magdalena Ruszkowska, panna z Parafii tutejszej.