Ogłoszenia parafialne

23 lip 2017

XVI Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 11:30 zapraszamy na Mszę św. połączoną z błogosławieństwem prymicyjnym neoprezbitera Ks. Sergieja Kahanowycza z Ukrainy, który w naszej Parafii odbywał praktyki duszpasterskie. Ks. Sergiej przyjął święcenia kapłańskie w piątek, 23 czerwca, w uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa w Katedrze św. Zofii w Żytomierzu na Ukrainie z rąk Administratora Apostolskiego Bp. Witalija Skomarowskiego.
 2. W okresie wakacyjnym Msze św. w niedziele w naszym kościele są sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Msza św. o godz. 13:00 w czasie wakacji jest odwołana.
 3. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 4. Obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców z okazji dnia św. Krzysztofa będzie wtorek po Mszy św. wieczornej oraz w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach św.
 5. W ubiegłą niedzielę gościł w naszej Parafii misjonarz Ks. Robert Gut, który pracuje w Parafii Św. Augustyna w Kambii w Sierra Leone. Ks. Robert składa serdeczne podziękowanie za modlitwy, ofiarność i okazane serce. Dzięki prowadzonej kweście zostało zebrane 5500 zł na rzecz misji.
 6. W przyszłą niedzielę w ramach tzw. tacy gospodarczej ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby planowanego remontu kościoła.
 7. Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy udanego wypoczynku, pięknej pogody oraz przeżywania tego czasu w przyjaźni z Bogiem.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Kacper Jasiński, kawaler z Parafii Św. Leonarda w Troszynie Polskim
  i Magdalena Katarzyna Bobel, panna z Parafii tutejszej;
 2. Rafał Piechota, kawaler z Parafii MB Częstochowskiej w Radomiu
  i Aneta Szymanowska, panna z Parafii tutejszej;

  oraz
 3. Artur Dąbrowski, kawaler z Parafii tutejszej
  i Emilia Sychniak, panna z Parafii Św. Matki Teresy z Kalkuty w Turowie.