Ogłoszenia parafialne

02 lip 2017

XIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
 2. W środę z naszej Parafii wyrusza Pielgrzymka do Fatimy w związku z obchodami 100. Rocznicy Objawień Fatimskich. Zbiórka wszystkich uczestników Pielgrzymki będzie w środę na Lotnisku Chopina na Okęciu o godz. 12:30 w kaplicy Portu Lotniczego. Prosimy o wcześniejsze przybycie ze względu na możliwe utrudnienia w dotarciu do Lotniska z powodu przylotu w tym dniu Prezydenta USA do Warszawy. Powrót planowany jest 11 lipca (wtorek) o godz. 14:25 na Lotnisko Okęcie. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich Pielgrzymów.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji będzie w czwartek od godz. 17:00. Msza św. wieczorna w czwartek będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej;
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
  • spowiedź w I Piątek będzie od godz. 17:30.
 4. Od przyszłej niedzieli w okresie wakacyjnym Msze św. w niedziele w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Msza św. o godz. 13:00 w czasie wakacji jest odwołana.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej. Wykonawcami będą Piotr Thel - organy i Oskar Pietrzak - skrzypce.
 6. Wczoraj dzieci z naszej Parafii powróciły z kolonii zorganizowanych przez naszą Parafię w Ośrodku Wypoczynkowym ASTUR w Okunince nad Jeziorem Białym. W wyjeździe uczestniczyło 48 dzieci. Za opiekę nad dziećmi oraz cały trud i serce włożone w organizację wypoczynku składamy podziękowania p. Agnieszce Komosińskiej - głównej organizatorce kolonii oraz wychowawcom: ks. Robertowi Kowalskiemu, p. Ewelinie Lebuda, p. Katarzynie Wojnar i p. Bartłomiejowi Tomczykowi, a także p. Urszuli Pyrzyńskiej - pielęgniarce. Dziękujemy także wszystkim darczyńcom i sponsorom, którzy wsparli organizację kolonii: Burmistrzowi Miasta Kobyłka za przyznanie dofinansowania wyjazdu oraz wszystkim osobom, które hojnie wspierają akcje charytatywne Parafialnego Zespołu CARITAS. W tym roku z dofinansowania CARITAS w sumie 6300 zł skorzystało 18 dzieci.
 7. W ubiegłą niedzielę w ramach tacy gospodarczej zostało zebrane 5971 zł na potrzeby planowanego remontu kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Marcin Falkowski, kawaler z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce
  i Iwona Gromadowska, panna z Parafii tutejszej;
 2. Artur Mateusz Kacprzak, kawaler z Parafii tutejszej
  i Klaudia Łada, panna z Parafii NMP Częstochowskiej w Szumowie;

  oraz
 3. Łukasz Kotkiewicz, kawaler z Parafii MB Królowej Polski w Wołominie
  i Maria Kopańska, panna z Parafii tutejszej.

 4.