11 cze 2017

Niedziela Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj wolontariusze Parafialnego Zespołu CARITAS zapraszają na II Piknik CARITAS, który odbędzie się w godzinach 14.00 - 20.00 na terenie przykościelnym. Piknik rozpocznie się Mszą św. o godz. 13:00. W czasie Pikniku organizowane będą między innymi: występy wokalne lokalnych artystów /Iwona Zielińska z Kobyłki, ZGRANA PAKA z Klubu Seniora w Kobyłce pod dyrekcją p. Aliny Stefaniak, Zespół LAETARE z Wołomina/, a także kiermasz wyrobów artystycznych, obrazów, odzieży, dewocjonaliów, kiermasz ciast, kącik gier planszowych i gier rodzinnych, licytacja oraz zabawa z nagrodami. Do wylicytowania jest wiele cennych fantów, między innymi:
    - zaproszenie na obiad w Restauracji TRYLOGIA w Zielonce
    - zestaw legionisty /piłka z podpisami zawodników LEGII Warszawa, koszulka i czapeczka/
    - samochód HYUNDAI Elantra i20 na weekend
    - pióro wieczne Bp. Marka Solarczyka
    - pióro wieczne wraz ze spinkami do koszuli z prywatnej kolekcji Burmistrza M. Kobyłka
    - rower damski
    - piłka nożna z podpisami reprezentacji Polski /m. in. Roberta Lewandowskiego, Kuby Błaszczykowskiego i trenera Adama Nawałki/
    - ozdobna donica ogrodowa
    - fotel bujany oraz inne atrakcyjne przedmioty.
    Będą także nagrody dla uczestników zabawy fantowej m. in.:
    - rower górski
    - basen ogrodowy
    - buty korki /rozm. 42/
    - zaproszenie do Restauracji CUBANA w Zielonce,
    - zestaw porcelanowy do herbaty oraz 8 kryształowych mis
    - gustowna walizka
    - zestaw voucherów: na zabieg pielęgnacyjny twarzy, zabieg regeneracji włosów, zabieg bankietowy na twarz, zabieg w klinice stomatologicznej
    - zaproszenie na zabieg kosmetyczny twarzy dla mężczyzny
    - zaproszenie na profesjonalny makijaż
    i wiele innych bezcennych nagród.
    Piknik zakończy Koncert Ewangelizacyjny Zespołu LAETARE z Parafii MB Częstocho-wskiej w Wołominie.
    Celem Pikniku jest zebranie funduszy na wsparcie rodzin potrzebujących, w tym na dofinansowanie kolonii dzieci z biedniejszych rodzin z naszej Parafii.
    Wszystkich Parafian i Gości zachęcamy do udziału we wspólnej zabawie.
  2. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Figurą MB Fatimskiej, które rozpocznie się o godz. 21:00. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
  3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:00. Msza św. i procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie o g. 11.30. Procesja przejdzie ulicami: Królewską, Rynek, Bohaterów Ossowa i 3 Maja.
    Nabożeństwo czerwcowe rozpocznie się po Mszy św. wieczornej /ok. godz. 19:00/.
  4. Od piątku, podczas tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie codziennie po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę o godz. 17:15.
  5. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji Bożego Ciała będzie w środę o godz. 19:00.
  6. Intencje na Mszę św. zbiorową do Miłosierdzia Bożego sprawowaną w piątek o godz. 18:00 prosimy składać do skarbony przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
  7. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci o godz. 6:00 rano.
  8. W przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  9. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  10. Dzięki zbiórce przeprowadzonej w ubiegłą niedzielę zostało zebrane 1351 zł na kwiaty i dekoracje do ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Składamy podziękowania wszystkim ofiarodawcom oraz młodzieży prowadzącej zbiórkę.
  11. Zachęcamy do udziału w V Jubileuszowym UWIELBIENIU JEZUSA na Stadionie Narodowym w Warszawie organizowanym w dniu 01 lipca przez Diecezję Warszawsko - Praską, które poprowadzi charyzmatyczny ks. John Bashobora. Więcej informacji o zapisach można znaleźć na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz tutaj.

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

1. Robert Sieradziński, kawaler z Parafii tutejszej
    i Urszula Barbara Żołądek, panna z Parafii tutejszej;
  2. Łukasz Kryśkiewicz, kawaler z Parafii tutejszej
    i Olga Kozerska, panna z Parafii tutejszej

3. Konrad Grzegorz Borek, kawaler z Parafii Św. Józefa w Pułtusku
    i Kamila Kałuska, panna z Parafii tutejszej.