Ogłoszenia parafialne

23 kwi 2017

II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego

 1. Dzisiaj przypada Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. W Godzinie Miłosierdzia, Bożego o godz. 15:00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 będzie procesja eucharystyczna kończąca Oktawę Wielkanocną, na którą zapraszamy cały orszak procesyjny.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13:00 zostanie poświęcony nowy feretron Miłosierdzia Bożego i Św. Siostry Faustyny, wykonany i pozłocony bezinteresownie przez Stefana Świerżewskiego. Obrazy do feretronu ufundowały Panie, które będą nosiły go w procesji. Wszystkim fundatorom składamy serdeczne podziękowania za ten cenny dar dla Parafii.
 4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na dzieła CARITAS w naszej diecezji.
 5. Z okazji Roku Św. Brata Chmielowskiego dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na projekcję i wystawę poświęconą Św. Bratu Albertowi przygotowaną przez p. prof. Oskara Czarnika.
 6. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Kodniu organizowaną w dniach 1-2 maja zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy św. o godz.13:00. Zbiórka osób wyjeżdżających na Pielgrzymkę będzie w poniedziałek, 1 maja, o godz. 7:00 na parkingu przed kościołem. Powrót planowany jest we wtorek ok. godz. 20:30.
 7. Zebranie Parafialnego Zespołu CARITAS podczas, którego zostaną przeprowadzone wybory nowego Zarządu odbędzie się we wtorek o godz. 19:00 w sali na plebani. Na spotkanie zapraszamy wszystkich wolontariuszy oraz osoby, które chcą zaangażować się w działalność charytatywną w naszej Parafii.
 8. Parafialny Zespół Caritas pragnie serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrego serca, którzy włączyli się do świątecznych akcji Caritas. Ze sprzedaży świec uzyskano 3316,50 złotych. Składamy też serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy pomogli w przygotowaniu paczek świątecznych dla najuboższych rodzin naszej Parafii. Zostało zebrane 3320 zł /w tym dochód ze sprzedaży palm wyniósł 1826 zł oraz z ofiar zbieranych do puszek 1494 zł/. Dzięki pomocy Parafian 40 rodzin zostało obdarowanych paczkami świątecznymi. Wolontariusze CARITAS dziękują wszystkim za możliwość pośredniczenia w wielkim dziele Miłosierdzia naszych Parafian.
 9. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19:00 w kościele.
 10. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 10:00.
 11. Zelatorów Kół Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19:00.
 12. Spotkanie wszystkich członków Wspólnot Różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 13. W naszej Parafii odbędzie się VI Diecezjalny Zjazd członków Rodzinnych Kół Różańcowych w sobotę 6 maja w godz. 9:00 - 12:00 z udziałem Bpa Marka Solarczyka oraz diecezjalnych moderatorów Wspólnot Żywego Różańca. Szczegółowy program spotkania podany jest na plakacie tutaj.
  Do udziału w modlitewnym spotkaniu zapraszamy członków Żywego Różańca oraz wszystkich Parafian.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Karol Kryśkiewicz, kawaler z Parafii tutejszej
  i Kamila Anna Mróz, panna z Parafii MB Kodeńskiej w Pilawie.