Ogłoszenia parafialne

16 kwi 2017

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

ALLELUJA!!!
Chrystus Zmartwychwstał!
Niech ta prawda towarzyszy nam każdego dnia,
abyśmy uwierzyli, że Ten, którego ukrzyżowano,
żyje, działa i pragnie nas prowadzić do Ojca.
On jest Drogą, Prawdą i Życiem!

 1. Msze św. w dzień Zmartwychwstania Pańskiego: o godz. 10:00, 11:30 i 13:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00.
  W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
 2. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu obchodów Triduum Paschalnego: Ks. Kan. Piotrowi Paćkowskiemu, za przewodniczenie Liturgii Wigilii Paschalnej i całą pomoc duszpasterską podczas Triduum Paschalnego. Dziękujemy wszystkim twórcom Grobu Pańskiego p. Krysi Jędrysiak i p. Zosi Kur oraz wszystkim panom pomagającym w przygotowaniu dekoracji świątecznych. Dziękujemy także służbie liturgicznej ołtarza, zespołom muzycznym Męskiej Scholi Gregoriańskiej i Chórowi Parafialnemu, młodzieży oazowej, wszystkim wspólnotom naszej Parafii, a także kościelnej służbie porządkowej Totus Tuus oraz całemu orszakowi procesyjnemu kierowanemu przez p. Jana Biedrzyckiego za zorganizowanie procesji rezurekcyjnej oraz kierującym procesją: Grzegorzowi Jaszczołtowi, Piotrowi Jurczukowi, Krzysztofowi Złotkowskiemu, Mariuszowi Pliwka i Marcinowi Ksionkowi. Niech Chrystus Zmartwychwstały wynagrodzi wszystkim osobom zaangażowanym w modlitwę na rzecz naszej wspólnoty i obdarzy obfitym błogosławieństwem.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. W Godzinie Miłosierdzia, Bożego o godz. 15:00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.
 4. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przygotowująca nas do przeżycia Święta Miłosierdzia. Codziennie o godz. 15:00 zapraszamy do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 będzie procesja eucharystyczna kończąca Oktawę Wielkanocną, na którą zapraszamy cały orszak procesyjny.
 6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dzieła CARITAS w naszej diecezji.
 7. Z okazji Roku Św. Brata Chmielowskiego w sobotę i w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na projekcję i wystawę poświęconą Św. Bratu Albertowi przygotowaną przez p. prof. Oskara Czarnika.
 8. Spotkanie wielkanocne dla ministrantów i lektorów będzie we wtorek o godz. 12:00.
 9. Intencje na Mszę św. zbiorową do Miłosierdzia Bożego sprawowaną w piątek o godz. 18:00 prosimy składać do skarbony przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
 10. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci o godz. 6:00 rano.
 11. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
 12. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Kodniu organizowaną w dniach 1-2 maja zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.13:00. /Potrzebne: nr PESEL oraz opłata pielgrzymkowa/.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Rafał Zasławski, kawaler z Parafii tutejszej
  i Ewelina Maria Niewiadomska, panna z Parafii tutejszej;
 2. Adam Grzegorz Pacak, kawaler z Parafii w Halinowie
  i Ewelina Kinga Sińczuk, panna z Parafii tutejszej;
 3. Maciej Błaszczyk, kawaler z Parafii św. Matki Teresy w Turowie
  i Angelika Sałaban, panna z Parafii tutejszej;

  oraz
 4. Karol Kryśkiewicz, kawaler z Parafii tutejszej
  i Kamila Anna Mróz, panna z Parafii MB Kodeńskiej w Pilawie.