Ogłoszenia parafialne

09 kwi 2017

Niedziela Palmowa

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie dzisiaj o godz. 17:15.
 2. Dzisiaj o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. i Wieczór Uwielbienia z udziałem Zespołu LAETARE z Wołomina.
 3. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - czas, w którym w szczególny sposób przeżywamy wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa.
 4. Program obchodów Świąt Paschalnych w naszym kościele można znaleźć tutaj.
 5. Spowiedź w Wielkim Tygodniu:
  • w Wielki Wtorek od godz. 17:30;
  • w Wielki Czwartek od godz. 16:30 do 17:30;
  • w Wielki Piątek od godz. 16:30 do 17:30 i od godz. 20:00;
  • w Wielką Sobotę od godz. 11:00 do 13:00.
  Podczas Liturgii wieczornej w dni Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi.
 6. Wszystkich chorych oraz osoby na stałe pozostające w domu będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną w Wielką Środę, od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie osób, które pragną skorzystać z posługi sakramentalnej po Mszy św. w zakrystii lub kom. 694 451 124.
 7. Odprawa ministrantów i lektorów przed Triduum Paschalnym będzie w środę po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele.
 8. Osoby, które chcą włączyć się w przygotowanie śpiewu Psalmów na Ciemne Jutrznie W. Piątku i W. Soboty zapraszamy na próbę w środę po Mszy św. wieczornej do sali parafialnej.
 9. Spotkanie dla dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji rezurekcyjnej będzie w środę, po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele.
 10. Młodzież do sztandarów oraz panowie ze służby procesyjnej zbierają się przed procesją rezurekcyjną w niedzielę, o godz. 5:30.
 11. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można składać ofiary do puszek na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
 12. Dzisiaj członkowie Zespołu CARITAS prowadzą sprzedaż palm świątecznych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zorganizowanie paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących z naszej Parafii. Do wystawionego kosza przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można składać produkty żywnościowe i inne artykuły do paczek świątecznych. Świąteczne paczki zostaną przekazane rodzinom w Wielką Środę.
 13. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół CARITAS prowadzi sprzedaż paschalików i ozdobnych świec wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
 14. Rodziców, których dzieci zostały zapisane na wakacyjny wyjazd do Okuninki nad Jeziorem Białym prosimy w dalszym ciągu o odbieranie kart kolonijnych w zakrystii.
 15. Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT zapraszamy na dyżur wolontariuszy Zespołu CARITAS, którzy nieodpłatnie pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu deklaracji. Dyżury Zespołu CARITAS są w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 w kancelarii.
 16. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii. W zeznaniu podatkowym należy wpisać w odpowiednie rubryki:
  "CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej"
  nr KRS 0000223182.
  "PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce"

  Informacje niezbędne do przekazania 1% podatku znajdują się tutaj.
 17. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobyłce zaprasza osoby samotne i seniorów na Śniadanie Wielkanocne we wtorek o godz. 11:00 w sali MOK, Al. Jana Pawła II 22.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Robert Biskupski, kawaler z Parafii tutejszej
  i Kamila Kielak, panna z Parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie;

  oraz
 2. Piotr Grędzik, kawaler z Parafii tutejszej
  i Ewa Oniszk, panna z Parafii w Jadowie.