Ogłoszenia parafialne

04 gru 2016

Druga niedziela adwentu

 1. Dzisiaj rozpoczęły się w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe i będą trwały do wtorku. Rekolekcje prowadzi Ks. Adam Jabłoński - kapelan Zakładu Karnego w Czerwonym Borze i Krajowy Duszpasterz Więziennictwa. Nauki rekolekcyjne są głoszone dzisiaj podczas wszystkich Mszy św.
  • Plan rekolekcji w poniedziałek i wtorek: Spowiedź: rano od godz. 8:45 i po południu od godz. 17.30.
   • nauki dla dorosłych: godz. 9:00, 18:00 i 19:30;
   • nauki dla dzieci: godz. 6:45;
   • nauki dla młodzieży: godz. 19:30.
 2. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP z udziałem dzieci jest sprawowana w poniedziałki i wtorki o godz. 6:45 rano. Po Roratach zapraszamy na wspólną Agapę do sali parafialnej. Roraty od środy do soboty rozpoczynają się o godz. 7:00 rano.
 3. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
 4. Dziś zapraszamy na Adwentowy Koncert Organowy, podczas którego usłyszymy utwory z epoki baroku (Girolamo Frescobaldiego, Dietricha Buxtehude, Johanna Sebastiana Bacha) w wykonaniu naszego organisty p. Piotra Thela. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.
 5. Zbiórka osób wyjeżdżających do Seminarium w Tarchominie na przedstawienie teatralne "Don Camillo" będzie w sobotę o godz. 14:45 przed kościołem.
 6. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 13:00 będziemy modlić się w intencji członków Rodzinnych Róż Różańcowych w I Rocznicę zawierzenia Matce Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkie Koła Żywego Różańca naszej Parafii oraz członków Apostolatu Margaretki.
 7. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Po Mszy św. członkowie Zespołu CARITAS zapraszają wszystkich uczestników na wspólną Agapę do sali na Plebanii.
 8. Msza św. i Wieczór Uwielbienia z Zespołem LAETARE z Wołomina będzie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00. Podczas nabożeństwa wieczornego zostanie wykonany AKATYST - bizantyjski hymn ku czci Bogurodzicy.
 9. W ubiegłą niedzielę zbierane były ofiary na tacę gospodarczą przeznaczone na inwestycje parafialne. Zostało zebrane w sumie 7723,50 zł /w tym 6950,50 zł - taca niedzielna i 773 zł z ofiar zebranych podczas pogrzebu śp. Ryszarda Błaszczyka/ Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
 10. W związku z obchodzonym dzisiaj Dniem Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie po Mszy św. zbierane są ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.
 11. Poświęcone opłatki świąteczne są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na inwestycje parafialne. Przypominamy, że nikt nie został upoważniony do rozprowadzania opłatków po domach na terenie Parafii.
 12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii.
 13. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby chętne do ufundowania prezentów świątecznych dla Dzieci z rodzin potrzebujących w ramach akcji "GWIAZDKA KRÓLEWICZA". Na choince przy Ołtarzu Miłosierdzia Bożego wiszą oznaczone numerami koperty, w których znajdują się anonimowe informacje o marzeniach i potrzebach Dzieci otoczonych opieką Zespołu oraz szczegóły dotyczące zakupów. Osoby, chcące wziąć udział w akcji, mogą zabrać kopertę, przygotować świąteczną paczkę, oznaczyć ją załączonym numerem i odnieść do zakrystii lub na dyżur Zespołu w terminie do 18 grudnia. Pamiętajmy, że za każdą "Gwiazdką" kryje się Dziecko, które marzy i czeka na prezent.
  Zespół Caritas będzie także organizował wieczerzę dla Dzieci, podczas której wręczone zostaną prezenty. Jeżeli ktoś chciałby włączyć się w jej organizację poprzez dostarczenie słodyczy lub napojów, zapraszamy na dyżury, które odbywają się w każdą niedzielę w godz. 12.30-13.30 na plebanii.
 14. Od dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej zbierają do wystawionego kosza produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących z naszej Parafii. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona przez wolontariuszy Akcji Katolickiej zbiórka ofiar do puszek na świąteczne paczki.
 15. Osoby, które mogą przekazać choinki do świątecznego wystroju naszego kościoła prosimy o kontakt po Mszy św. lub tel. 694 451 124.