Ogłoszenia parafialne

27 lis 2016

Pierwsza niedziela adwentu

 1. Dziś rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny - czas Adwentu, w którym przygotowując się do uroczystości Narodzenia Pańskiego i wspominając pierwsze przyjście do ludzi Syna Bożego, kierujemy nasze myśli i serca ku radosnemu oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów.
 2. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP z udziałem dzieci będzie w poniedziałki i wtorki o godz. 6:45 rano. Po Roratach zapraszamy na wspólną Agapę do sali parafialnej. Roraty od środy do soboty będą rozpoczynały się o godz. 7:00 rano.
 3. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę i będą trwały do wtorku, 6 grudnia. W tym roku nauki rekolekcyjne będzie prowadził Ks. Adam Jabłoński - kapelan Zakładu Karnego w Czerwonym Borze i od tego roku Krajowy Duszpasterz Więziennictwa.
 4. Członków Kółek Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych zapraszamy na spotkanie dzisiaj, po Mszy św. o godz. 13:00.
 5. Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby planowanych inwestycji parafialnych w ramach tzw. tacy gospodarczej.
 6. Intencje na Mszę św. zbiorową do MB Nieustającej Pomocy, która będzie sprawowana w środę o godz. 18:00 można składać w zakrystii lub pod cudownym obrazem.
 7. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania ROK I będzie w środę o godz.19:00 w kościele.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  1. wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji - w czwartek od godz. 17:00;
  2. odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
  3. spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na Mszę św. w I Piątki miesiąca o godz. 18:00 razem z rodzicami. Po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20:00.
 9. W czwartek Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 10. W czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne o godz. 19:00 do sali parafialnej.
 11. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 zapraszamy na Adwentowy Koncert Organowy. Usłyszymy utwory z epoki baroku (Girolamo Frescobaldiego, Dietricha Buxtehude, Johanna Sebastiana Bacha) w wykonaniu naszego organisty p. Piotra Thela.
 13. Parafialny Zespół Caritas po raz drugi organizuje akcję "Gwiazdka Królewicza", w ramach której przygotowywane będą prezenty świąteczne dla Dzieci z rodzin potrzebujących. Lista Dzieci zostanie zamknięta w najbliższą środę, dlatego bardzo prosimy o rozpowszechnienie tej informacji wśród rodzin, którym gorzej się wiedzie. Nie pozwólmy na to, by były w naszej Parafii Dzieci, które nie dostaną prezentów gwiazdkowych. Zgłoszenia można dokonać dzisiaj podczas dyżuru Caritas na plebanii w godzinach 12.30-13.30 lub do środy: tel. 602 113 994.
 14. Od dzisiaj można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii.
 15. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na inwestycje parafialne. Informujemy jednocześnie, że nikt nie został upoważniony do rozprowadzania opłatków po domach na terenie Parafii.
 16. Organizowany jest wyjazd na sztukę teatralną "DON CAMILLO" do Seminarium Duchownego w Tarchominie. Jak co roku klerycy III roku naszego Seminarium Duchownego przygotowują przedstawienie teatralne. Zapraszamy Parafian w każdym wieku na wspólny wyjazd, w sobotę 10 grudnia o godz. 15:00. Koszt wynosi 10 zł. Zapisy prowadzone są w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.