Ogłoszenia parafialne

13 lis 2016

XXXIII Niedziela zwykła

 1. Kończy się rok kościelny. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która na nowo przypomina nam o gotowości na Sąd Ostateczny i powtórne przyjście Pana.
 2. W związku z zakończeniem Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste odmówienie AKTU PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA.
 3. Od czwartku trwa Nowenna przygotowująca do uroczystej proklamacji AKTU PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA, która odbędzie się w sobotę, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz w Uroczystość Chrystusa Króla we wszystkich parafiach w Polsce. Zachęcamy do udziału w Nowennie w naszym kościele dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 oraz do piątku codziennie po Mszy św. wieczornej. Przy wyjściu z kościoła są do zabrania teksty Aktu oraz modlitwy do Jezusa naszego Króla i Pana. Prosimy o odmawianie tych modlitw w rodzinach.
 4. Dzisiaj obchodzimy już po raz ósmy w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy w sposób szczególny pomóc osobom potrzebującym w Iraku, wypędzanym ze swoich domów i mordowanym. Liczba chrześcijan w tym kraju dramatycznie maleje. W 2003 r. było ich 1,5 mln. a w 2016 r. tylko 250 tys. Te tragiczne dane nie pozwalają nam milczeć, dlatego wspieramy prośbę Papieskiego Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" o modlitwy i ofiary na rzecz naszych cierpiących Braci i Sióstr. Po wszystkich Mszach św. są zbierane na ten cel ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.
 5. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii S. Andrzeję Wyszkowską ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny, która będzie dawać świadectwo o powołaniu zakonnym.
 6. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie dzisiaj o godz. 16:00. Po Mszy św. członkowie Zespołu CARITAS zapraszają wszystkich uczestników na wspólną Agapę do sali na Plebanii.
 7. Dzisiaj, z racji 13 dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z cudowną Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Oprawę muzyczną Mszy św. i nabożeństwa poprowadzi Zespół LAETARE z Wołomina. Na nabożeństwo przynosimy świece.
 8. Wszystkich kandydatów do Bierzmowania (rok I i rok II) zapraszamy na rekolekcje, które rozpoczną się dzisiaj Mszą św. o godz. 18:00 i spotkaniem po zakończeniu Mszy św. Spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy będą o godz. 19:00 w kościele. Prosimy kandydatów o zarezerwowanie czasu na rekolekcje. Obecność obowiązkowa.
 9. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 w sali parafialnej.
 10. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 oraz Mszę św. zbiorową o godz. 18:00. Intencje do Miłosierdzia Bożego prosimy składać do skarbony.
 11. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 12. Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w sobotę o godz. 10:00.
 13. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11:30 będziemy przeżywać obrzęd przyjęcia kandydata do grona Ministrantów.
 14. W przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 15. Zespół Caritas po raz drugi organizuje akcję "GWIAZDKA KRÓLEWICZA", w ramach której przygotowywane będą prezenty świąteczne dla Dzieci z rodzin potrzebujących. Zgłoszenia Dzieci do akcji można dokonać w każdą niedzielę na dyżurach Zespołu, które odbywają się w godzinach 12.30-13.30 na plebanii lub tel. 602 113 994. Zapraszamy szczególnie te Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej uniemożliwiającej przygotowanie świątecznych podarunków.