Ogłoszenia parafialne

06 lis 2016

XXXII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 2. Przypominamy o odpuście zupełnym ofiarowanym w intencji zmarłych, jaki można uzyskać do wtorku za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
  Przez cały listopad zachęcamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki są czytane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele o godz. 9:30.
 3. W środę podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji wszystkich wspólnot i grup naszej Parafii. (Msza św. została przeniesiona z I Środy miesiąca, która zbiegła się z uroczystością Wszystkich Świętych - 1 listopada).
 4. Od czwartku rozpoczyna się we wszystkich kościołach Nowenna przygotowująca do uroczystej proklamacji AKTU PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA, która odbędzie się na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia w sobotę, 19 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz 20 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla we wszystkich parafiach w Polsce. Zachęcamy do udziału w Nowennie w naszym kościele od 10 - 18 listopada po Mszy św. wieczornej. Przy wyjściu z kościoła są do zabrania teksty Aktu oraz modlitwy do Jezusa naszego Króla i Pana. Prosimy o odmawianie tych modlitw w rodzinach. Zob. tekst Listu pasterskiego Episkopatu Polski W sprawie Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.
 5. W piątek przypada Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7:00 i 18:00. Msza św. wieczorna będzie sprawowana w intencji Ojczyzny.
  Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na uroczyste złożenie wieńców przy tablicy poświęconej żołnierzom i partyzantom, którzy polegli w obronie Ojczyzny.
  Biorąc pod uwagę świąteczny charakter dnia i uwzględniając prośby wiernych, Abp Henryk Hoser udzielił dyspensy od nakazanej w piątki wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Wypominki w tym dniu będą czytane wyjątkowo po Mszy św. porannej.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 będzie Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii. Po Mszy św. członkowie Zespołu CARITAS zapraszają wszystkich uczestników na wspólną Agapę do sali na Plebanii.
 7. W przyszłą niedzielę, z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z cudowną Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Oprawę muzyczną Mszy św. i nabożeństwa poprowadzi Zespół LAETARE z Wołomina. Na nabożeństwo przynosimy świece.
 8. Wszystkich kandydatów do Bierzmowania (rok I i rok II) zapraszamy na rekolekcje, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18:00 i spotkaniem po zakończeniu Mszy św. Spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy będą o godz. 19:00 w kościele. Prosimy kandydatów o zarezerwowanie czasu na rekolekcje. Obecność obowiązkowa.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii S. Andrzeję Wyszkowską ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny, która będzie dawać świadectwo o powołaniu zakonnym.
 10. Próby nowo powstałego chóru parafialnego odbywają się w czwartki o godz. 18:45 w sali parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych włączeniem się w działalność chóru.
 11. Dzieci zapraszamy na próbę scholi w sobotę o godz. 10:00.