Ogłoszenia parafialne

30 paź 2016

Uroczystość rocznicy poświęcenia Kościoła

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Konsekracji naszej Świątyni dokonał Abp Henryk Hoser SAC w niedzielę 30 października 2011 roku podczas uroczystej Mszy św. o godz. 13:00. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.00 będziemy składać Bogu dziękczynienie za naszą Parafię i Świątynię oraz za wstawiennictwem Św. Kazimierza Królewicza będziemy zawierzać Bożej opiece wszystkich Parafian, wspólnoty i grupy parafialne, a także fundatorów, budowniczych i dobrodziejów naszej Parafii.
 2. W związku z kończącym się Tygodniem Misyjnym dzisiaj w naszej Parafii gościmy o. Guillermo Aguinaga Pantoja ze Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów w Warszawie, który prowadzi animację misyjną podczas wszystkich Mszy św. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na działalność misyjną Zgromadzenia.
 3. Wszystkich członków Kół Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych zapraszamy dzisiaj na spotkanie po Mszy św. o godz. 13:00.
 4. Kandydatów, którzy rozpoczynają przygotowanie do Bierzmowania zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie dzisiaj o godz. 18:00.
 5. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Msza św. na Starym Cmentarzu będzie o godz. 11:30. Zachęcamy do udziału we Mszy św. na Nowym Cmentarzu w Kobyłce o godz. 14:30. Po Mszy św. będzie procesja połączona z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
 6. W środę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Nabożeństwo z procesją za zmarłych polecanych w wypominkach będzie o g. 18:30 /po Mszy św. wieczornej/.
 7. W Dzień Zaduszny można zyskać specjalny odpust zupełny ofiarowany w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących. W tym celu należy nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą.
 8. Przypominamy o odpuście zupełnym ofiarowanym w intencji zmarłych, jaki można uzyskać w dniach od 1 - 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
 9. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
  • roczne - czytane w listopadzie codziennie po Mszy św. wieczornej oraz w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:00;
  • Msza św. za zmarłych - sprawowana 1 i 2 listopada w intencji zmarłych oraz do grudnia w I niedziele o godz. 13:00, a od stycznia w II niedziele miesiąca o godz. 10:00.
  • jednorazowe - czytane 1 listopada - podczas procesji na cmentarzu starym i nowym oraz w Dzień Zaduszny - podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
 10. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji - w czwartek od godz. 17:00;
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
  • spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na Mszę św. w I Piątki miesiąca o godz. 18:00 razem z rodzicami. Po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20:00.
 11. W czwartek Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 12. W czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne o godz. 19:00 do sali parafialnej.
 13. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia Rycerskie Kalendarze Patriotyczne na rok 2017. Zawierają cenne informacje na temat Objawień Fatimskich, 100-u lat historii Polski wobec zagrożeń bolszewickich oraz liczne fakty dotyczące losów Żołnierzy Wyklętych. Koszt wyn. 30 zł. Dochód przeznaczony jest na cele Zakonu Rycerzy Jana Pawła II /m. in. na wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i na pomoc w zorganizowaniu obozów rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych/ oraz częściowo na potrzeby naszej Parafii.