Ogłoszenia parafialne

09 paź 2016

XXVIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii ks. Zbigniewa Bigdę, który od 6 lat pracuje na misjach w Kazachstanie wśród ludności polskiego pochodzenia w większości dzieci i wnuków polskich zesłańców. Jest proboszczem w dwóch parafiach w Kazachstanie - Jasna Polana i Zielony Gaj. Ks. Zbigniew głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na misje w Kazachstanie po wszystkich Mszach św.
 2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie dzisiaj o godz. 16:00. Po Mszy św. członkowie Zespołu CARITAS zapraszają wszystkich uczestników na wspólną Agapę do sali na Plebanii.
 3. Dzisiaj oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 18:00 poprowadzi Zespół muzyczny LAETARE z Wołomina. Po Mszy św. zapraszamy na wieczór uwielbienia - adorację Najśw. Sakramentu, rozważania i wspólny śpiew.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które w naszym kościele są sprawowane w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30, a w niedziele o godz. 17:15. Dzieci przychodzą na Różaniec we wtorki i czwartki razem z dorosłymi o godz. 18:30.
 5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - rok II -będzie w środę o godz. 19:15 /po nabożeństwie październikowym/ w kościele.
 6. W czwartek, 13 października obchodzimy Dzień Objawień Fatimskich. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją z cudowną Figurą MB Fatimskiej. /Na procesję przynosimy świece z osłoną zabezpieczającą przed kapaniem wosku/.
 7. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00 rano.
 8. Obchodzony dzisiaj w całej Polsce XVI Dzień Papieski pod hasłem: "BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA" w naszej Parafii został przeniesiony na przyszłą niedzielę. Tradycyjnie młodzież będzie prowadzić zbiórkę ofiar na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wspierającej uzdolnioną młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej.
 9. W przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Chóru "SALVE REGINA" z Parafii NMP Królowej w Józefowie k. Legionowa, który prowadzi p. Anastasia Tape.
 10. Intencje za zmarłych polecanych w wypominkach będą przyjmowane od przyszłej niedzieli.
 11. Osoby, które chciałyby zaangażować się w działalność powstającego Chóru Parafialnego zapraszamy na próby w czwartki o godz. 19:00 do sali parafialnej.
 12. Dzieci zapraszamy na próbę Scholi w sobotę o godz. 10:00.
 13. Spotkania ministrantów odbywają się w soboty
  • kandydatów na ministrantów o godz. 11:00
  • ministrantów młodszych [5 i 6 klasa SP] o godz. 11.30
  • ministrantów starszych [gimnazjum i starsi] o godz. 12.00
 14. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza na dyżury, które odbywają się w każdą niedzielę w godz. 12:30-13:30 w kancelarii. Zapraszamy szczególnie osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebują porady lub wsparcia oraz tych, którzy pragną włączyć się w parafialne dzieła charytatywne.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Patryk Karol Dziudziek, kawaler z Parafii tutejszej
  i Karolina Lewczuk, panna z Parafii Bożego Ciała w Siedlcach.