Ogłoszenia parafialne

02 paź 2016

XXVII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13:00 będziemy modlić się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Jak w każdą I Niedzielę miesiąca, po Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
 2. Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na spotkanie podsumowujące pobyt pielgrzymów w naszej parafii.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które w naszym kościele są sprawowane w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30, a w niedziele o godz. 17:15. Dzieci przychodzą na Różaniec we wtorki i czwartki razem z dorosłymi o godz. 18:30.
 4. Jutro obchodzimy święto Archaniołów Św. Michała, Gabriela i Rafała, które w naszej diecezji zostało przeniesione ze względu na Rocznicę Konsekracji naszej Katedry przypadającą 29 września. Jutro też przypada rocznica urodzin Patrona naszej Parafii Św. Kazimierza Królewicza. Dlatego od jutra w każdy poniedziałek po Mszy św. o godz. 7:00 będzie odmawiana Litania do Św. Kazimierza jako przygotowanie naszej Parafii do 560. rocznicy urodzin przypadającej w 2018 roku.
 5. We wtorek 4 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, który głosił słowo Boże nawet zwierzętom i znany jest ze szczególnej miłości do nich. Zapraszamy w tym dniu dzieci na różaniec św. Franciszka razem ze zwierzętami domowymi. Spotkamy się wyjątkowo o godz. 17.15 na placu przed kościołem. Odmówimy różaniec i poświęcimy zwierzęta, które również żyją na chwałę Bożą.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • Msza św. w intencji wspólnot i grup parafialnych w środę o godz. 18:00;
  • wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji - w czwartek od godz. 17:00;
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
  • spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na Mszę św. w I Piątki miesiąca o godz. 18:00 razem z rodzicami. Po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20:00.
 7. W środę podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji członków Róży Różańcowej Św. Siostry Faustyny.
 8. W czwartek Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii ks. Zbigniewa Bigdę, który od 6 lat pracuje na misjach w Kazachstanie wśród ludności polskiego pochodzenia w większości dzieci i wnuków polskich zesłańców. Jest proboszczem w dwóch parafiach w Kazachstanie - Jasna Polana i Zielony Gaj. Ks. Zbigniew będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na misje w Kazachstanie po wszystkich Mszach św.
 10. W przyszłą niedzielę oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 18:00 poprowadzi Zespół muzyczny LAETARE z Wołomina. Po Mszy św. zapraszamy na wieczór uwielbienia - adorację Najśw. Sakramentu, rozważania i wspólny śpiew.
 11. Zbiórka ofiar na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia jest przeniesiona na niedzielę 16 października.
 12. Od soboty rozpoczął działalność Chór Parafialny, który prowadzi p. Magdalena Hutek - absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Wszystkie uzdolnione muzycznie osoby w wieku od 16 do 50 lat zapraszamy na próby w czwartki o godz. 19:00 w sali parafialnej.
 13. Spotkania ministrantów odbywają się w soboty
  • kandydatów na ministrantów o godz. 11:00
  • ministrantów młodszych [5 i 6 klasa SP] o godz. 11.30
  • ministrantów starszych [gimnazjum i starsi] o godz. 12.00
 14. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 będzie Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii. Po Mszy św. członkowie Zespołu CARITAS zapraszają wszystkich uczestników na wspólną Agapę do sali na Plebanii.
 15. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza na dyżury, które odbywają się w każdą niedzielę w godz. 12:30-13:30 w kancelarii. Zapraszamy szczególnie osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebują porady lub wsparcia oraz tych, którzy pragną włączyć się w parafialne dzieła charytatywne.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Patryk Karol Dziudziek, kawaler z Parafii tutejszej
  i Karolina Lewczuk, panna z Parafii Bożego Ciała w Siedlcach.