Ogłoszenia parafialne

14 sie 2016

XX Niedziela zwykła

 1. Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, a także święto Matki Bożej Zwycięskiej - patronki Diecezji Warszawsko - Praskiej. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Po wszystkich Mszach św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
 2. Jutro obchodzimy 96. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. zwanej "Cudem nad Wisłą". Zachęcamy do udziału w uroczystościach, które odbywają się dzisiaj na cmentarzu w Ossowie.
  • 10:00 - Modlitwa przy Krzyżu Pamięci Ks. Ignacego Skorupki
  • 11:15 - uroczysta Msza św. w kaplicy na Cmentarzu Poległych w Ossowie
  • 13:00 - Apel Poległych i złożenie wieńców na Cmentarzu Bohaterów 1920 roku
  • 14:00 - Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 roku
  • 15:00 - Piknik historyczny
  • 21:00 - Apel Poległych przy Krzyżu Ks. Ignacego Skorupki
    
 3. Więcej informacji jest podanych na tablicy ogłoszeń.
  • W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:00 oraz na Mszę św. zbiorową o godz. 18:00. Intencje do Miłosierdzia Bożego i ofiary możemy składać do skarbony.
  • W sobotę zachęcamy do udziału w nabożeństwie Patronki Dobrej Śmierci o godz. 6:00 rano.
  • Osoby, które włączyły się w akcję CARITAS "TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW" prosimy o składanie tornistrów z przyborami szkolnymi w zakrystii lub na plebani do 15 sierpnia.
  • Dzisiaj kończy się Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Serdecznie witamy wszystkich pątników z naszej Parafii i dziękujemy za podjęcie trudu pielgrzymowania oraz za świadectwo wiary i modlitwę. Dziękujemy także wszystkim Parafianom, którzy w sposób duchowy towarzyszyli pielgrzymom zbierając się codziennie na porannej modlitwie różańcowej w intencji pielgrzymów.
  • We wtorek z Konkatedry Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku wyruszyła 33. PRASKA PIELGRZYMKA PIESZA Ruchu Pomocników Matki Kościoła, która udaje się na obchody uroczystości MB Częstochowskiej 26 sierpnia. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich pielgrzymów.
  • Legion Maryi zaprasza na 1-dniową pielgrzymkę do Wejherowa na Kalwarię Wejherowską, która wyruszy w środę 24 sierpnia. Koszt uczestnictwa wyn. 85 zł. Wyjazd planowany jest o godz. 4:00 rano. Zapisy oraz szczegółowe informacje - tel. 669 406 757.