Ogłoszenia parafialne

29 maj 2016

IX Niedziela zwykła

 1. Wszystkich członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie dzisiaj, po Mszy św. o godz. 13:00.
 2. Spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania będzie w środę o godz. 19:00 w kościele.
 3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie sprawowane w niedzielę o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18:30. We czwartek, na zakończenie Oktawy po Mszy św. wieczornej zachęcamy do udziału w Nieszporach połączonych z procesją Eucharystyczną i błogosławieństwem wianków.
 4. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa obchodzona w Kościele jako DZIEŃ MODLITW O ŚWIĘTOŚĆ KAPŁANÓW. Msze św. będą o godz. 7:00, 16:30 /dla dzieci/ i 18:00. Po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najśw. Sakramentu, która zakończy się o godz. 20:00.
 5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będą sprawowane w naszym kościele w tygodniu o godz. 18:30 oraz w niedziele o godz. 17:15
 6. W sobotę Abp Henryk Hoser udzieli święceń prezbiteratu 6-ciu diakonom z naszego Seminarium Duchownego w katedrze Warszawsko - Praskiej Św. Floriana na Pradze podczas uroczystej Mszy św. o godz. 10:00. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • Msza św. w intencji grup i wspólnot parafialnych - w środę o godz. 18:00;
  • wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji - w czwartek od godz. 17:00;
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
  • spowiedź z racji I Piątku miesiąca będzie dla dzieci od godz. 16:00, Msza św. dla dzieci o godz. 16:30;
  • wystawienie N. Sakramentu i litania Loretańska - w sobotę po Mszy św. porannej.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach podczas Mszy św. o godz. 13:00. Jak w każdą I Niedzielę miesiąca, po Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
 9. W sobotę powrócili pątnicy 2-dniowej Pielgrzymki autokarowej "Śladami Prymasa Tysiąclecia" do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Dziękujemy organizatorom p. Mirosławowi Tymińskiemu z Akcji Katolickiej oraz ks. Robertowi za przygotowanie pielgrzymki oraz wszystkim uczestnikom za modlitwę, trud pielgrzymi oraz wspaniałą atmosferę podczas pielgrzymowania.
 10. Parafialny Zespół Caritas zaprasza dzieci z rodzin potrzebujących na darmowe korepetycje z języka angielskiego, które odbywają się w soboty w godz. 11:00 - 12:00 w salce na plebanii..
 11. W przyszłą niedzielę mieszkańcy dzielnicy Grabicz będą zbierać podpisy pod pismem do Burmistrza Miasta Kobyłka w sprawie przebudowy ulicy Żwirki i Wigury.
 12. W niedzielę, 19 czerwca Parafialny Zespół Caritas organizuje Piknik Caritas, którego celem jest zebranie funduszy dla osób potrzebujących w naszej Parafii, w tym na dofinansowanie kolonii dzieci z uboższych rodzin. Podczas Pikniku odbędzie się licytacja oraz zabawa fantowa. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z ogromną prośbą o wsparcie rzeczowe tej inicjatywy. Przekazać można zabawki, drobne sprzęty domowego użytku lub inne przedmioty, które mogą stać się fantami w zabawie. Bardzo prosimy o dostarczanie fantów do Zakrystii w terminie do 1 czerwca. Zachęcamy także do przekazywania dewocjonaliów, które będą sprzedawane na specjalnym stoisku. Wszystkich chętnych do włączenia się w organizację Pikniku zapraszamy na dyżury Caritas - w każdą niedzielę w godz. 12:30-14:30 na Plebanii.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 • Piotr Laskowski, kawaler z Parafii tutejszej
  i Beata Szymbor, panna z Parafii Św. Jana Chrzciciela w Poświętnem.

 • Damian Michał Powierża, kawaler z Parafii tutejszej
  i Monika Michalik, panna z Parafii św. Jakuba Ap. w Piotrowicach;

 • Adam Łukasz Kołtun, kawaler z Parafii tutejszej
  i Anna Monika Łapińska, panna z Parafii w Klembowie;

 • Łukasz Ślesicki, kawaler z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce
  i Katarzyna Aleksandra Rudnik, panna z Parafii tutejszej.