30 kwi 2023

IV Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza obchodzona jest jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania i w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę o powołania do kapłaństwa i zakonów z naszej Parafii.

Wsparcie dla powołanych do kapłaństwa i młodych Kościołach na terenach misyjnych — więcej informacji tutaj.
  2. Spotkanie Wspólnot Żywego Różańca będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w poniedziałek.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  3. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny od jutra w naszym kościele będą sprawowane: w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/ oraz w niedziele o godz. 17:15.
  4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Józefa Robotnika. Msze św. będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
  5. W środę obchodzimy Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski oraz Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:00.
    Msza św. wieczorna będzie sprawowana w intencji Ojczyzny.
    Nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. wieczornej.
  6. W czwartek przypada wspomnienie Św. Floriana Męczennika, Patrona Katedry Praskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej. W tym dniu można otrzymać odpust zupełny za nawiedzenie Bazyliki Katedralnej na Pradze i odmówienie Wierzę w Boga oraz Ojcze nasz w stanie łaski uświęcającej.
  7. Wszystkim maturzystom, którzy od czwartku rozpoczynają egzaminy maturalne życzymy światła i prowadzenia Ducha św. w czasie egzaminów oraz podejmowania dobrych decyzji w dojrzałym życiu.
    Prosimy wszystkich Parafian o modlitwę w intencji młodzieży zdającej egzaminy maturalne.
    Słowo Biskupa Ordynariusza do tegorocznych maturzystów tutaj.
  8. W I Czwartek miesiąca od godz. 17:15 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Członkowie Apostolstwa MARGARETKA zapraszają o godz. 17:30 na Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonów.
    Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
  9. W I Piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 9:00.
    Spowiedź będzie od godz. 17:30.
  10. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie w I Sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00.
  11. Próba Scholi dziecięco – młodzieżowej będzie w sobotę o godz. 11:30 w sali na plebanii.
  12. W przyszłą niedzielę, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne Najśw. Sakramentu połączone z procesją eucharystyczną.
  13. Dzisiaj wznawia działalność kawiarenka przy kościele. Po Mszy Św. o godz. 10:00 i 11:30 można napić się kawy, zjeść ciastko i watę cukrową.
    Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie domowych wypieków.