16 kwi 2023

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiaj przypada Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. W Godzinie Miłosierdzia, Bożego o godz. 15:00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz z błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.
    Za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wobec Najśw. Sakramentu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny.
    Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia w Kościele.
  2. Niedziela Miłosierdzia obchodzona jest w Kościele jako święto patronalne CARITAS.
    Dzisiejsza taca jest przeznaczona na dzieła charytatywne CARITAS w naszej Diecezji.
  3. Dzisiaj wolontariusze Zespołu CARITAS w ramach akcji „Kromka Chleba dla Sąsiada” po Mszy św. zapraszają na wspólne dzielenie się chlebem – symbolem miłości.
    Zebrane podczas akcji środki są przeznaczone na wsparcie ubogich, potrzebujących i osób starszych naszej Parafii.
  4. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 będzie rozdanie nagród w Konkursie rodzinnym na największą palmę wielkanocną.
  5. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 i Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym.
  6. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00.
  7. W sobotę wyruszy organizowana przez Zespół CARITAS pielgrzymka do Gietrzwałdu i Głotowa.
    Zbiórka uczestników będzie o godz. 6:00 przed kościołem. Powrót ok. godz. 20:00.
    Koszt pielgrzymki wynosi 60 zł /w tym opłata za autokar, ubezpieczenie i obiad/.
    W związku z dużą liczbą osób oczekujących na liście rezerwowej prosimy o potwierdzenie uczestnictwa i dokonanie wpłaty w terminie do środy 19 kwietnia.
    Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów.
  8. Próba Scholi dziecięco — młodzieżowej będzie w sobotę o godz. 11:30 w sali na plebanii.
  9. Z okazji święta Wolontariuszy CARITAS składamy podziękowania wszystkim osobom działającym w naszym Zespole CARITAS za troskę o ludzi potrzebujących i organizowanie licznych akcji charytatywnych w Parafii, między innymi:
    • Świece wielkanocne, palmy, Skarbonki z Jałmużną wielkopostną.
    • Paczki świąteczne dla potrzebujących przy ofiarnym zaangażowaniu młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariusza przy Szkole nr 2 w Kobyłce.
    • Uczestnictwo w ogólnopolskiej zbiórce żywności „TAK, POMAGAM” w sklepach LIDL przy współpracy z młodzieżą ze Szkoły nr 2 w Kobyłce oraz systematyczne odbieranie żywności ze sklepów BIEDRONKA połączone z rozwożeniem produktów do osób potrzebujących.
    • Organizowanie świątecznej akcji dla dzieci „GWIAZDKA KRÓLEWICZA”.
    • Organizowanie dorocznej akcji charytatywnej „RODZINNY PIKNIK CARITAS”.
    • Cotygodniowe dyżury wolontariuszy CARITAS w piątki od 17:00 do 18:00 – każda osoba potrzebująca może przyjść i otrzymać wsparcie zarówno w formie paczki żywnościowej, odzieży i środków czystości. Udzielane są też informacje, gdzie można uzyskać bezpłatne porady prawne, psychologiczne i inne.
    Prosimy o modlitwę w intencji naszych wolontariuszy.