09 kwi 2023

WIELKANOC

ALLELUJA!

Chrystus Zmartwychwstał!!!
Niech te Święta będą czasem błogosławionym.
Niech Chrystus - zwycięzca piekła i szatana darzy pokojem i nadzieją,
która rozświetla mroki niepewnego jutra.
Niech napełnia serca miłością, która jest silniejsza od nienawiści i śmierci.
Niech Jezus błogosławi wszystkim umiłowanym Parafianom!

1. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu obchodów Triduum Paschalnego: wszystkim twórcom Grobu Pańskiego i osobom pomagającym w przygotowaniu dekoracji świątecznych. Dziękujemy alumnowi Janowi Podczaskiemu za posługę święcenia pokarmów i udział w obrzędach w Wigilii Paschalnej, Służbie Liturgicznej: ceremoniarzowi Jakubowi Rybałtowskiemu, ministrantom i lektorom, zespołom muzycznym: Scholi Gregoriańskiej i Chórowi Parafialnemu, młodzieży ze wspólnoty Oazowej, wszystkim wspólnotom naszej Parafii, a także Kościelnej Służbie Porządkowej Totus Tuus, członkom Orszaku Procesyjnego i kierującym procesją rezurekcyjną.
    Niech Chrystus Zmartwychwstały wynagrodzi wszystkim zaangażowanym w modlitwę na rzecz naszej wspólnoty i obdarzy obfitym błogosławieństwem.
  2. Msze św. w dzień Zmartwychwstania Pańskiego: o godz. 10:00, 11:30, 13:00.
    W Poniedziałek Wielkanocny: o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
    Ofiary składane na tacę w II Dzień Świąt są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. Z racji Oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przygotowująca nas do przeżycia Święta Miłosierdzia. Dzisiaj i przez całą Oktawę Wielkanocną zapraszamy o godz. 15:00 na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. W Godzinie Miłosierdzia, Bożego o godz. 15:00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.
  6. W Niedzielę Miłosierdzia taca jest przeznaczona na dzieła charytatywne CARITAS w naszej Diecezji.
  7. Spotkanie Biblijne będzie w środę o godz. 19:00 na plebanii.
  8. W piątek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. wotywną o Duchu Św. i adorację Najśw. Sakramentu połączoną z litanią do Ducha Św.
  9. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
  10. Wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na kwiaty i dekoracje świąteczne składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  11. Zespół CARITAS organizuje jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Objawień MB w Gietrzwałdzie i do Sanktuarium Najśw. Sakramentu w Głotowie.
    Wyjazd planowany jest w sobotę 22 kwietnia o godz. 6:00. Powrót ok. godz. 20:00.
    Koszt pielgrzymki wynosi 60 zł /w tym opłata za autokar, ubezpieczenie i obiad/.
    Zapisy prowadzone są w zakrystii.