12 mar 2023

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  2. W poniedziałek przypada X Rocznica wyboru Papieża Franciszka. Podczas Mszy św. wieczornej zaśpiewamy dziękczynny hymn Ciebie, Boga, wysławiamy.
    Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Następcy Św. Piotra
  3. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

DROGA KRZYŻOWA - w piątki:    dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18:40;
    GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15;
    KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00.
  4. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15.
    Intencje na Mszę św. zbiorową prosimy składać przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
  5. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci o godz. 6:00 rano.
  6. Uczestników trwających 33-dniowych rekolekcji Do Jezusa przez Maryję zapraszamy w sobotę o godz. 18:00 na Mszę św., adorację i konferencję.
    Więcej informacji tutaj.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży.
    Rekolekcje będzie prowadził Ks. Robert Wielądek, Krajowy Duszpasterz Rodzin.
    Rekolekcje szkolne poprowadzi Ks. Krzysztof Mętlewicz, doktorant teologii z UKSW w Warszawie.
  8. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
  9. Od przyszłej niedzieli wolontariusze Zespołu CARITAS będą prowadzić przed kościołem zbiórkę artykułów spożywczych i środków czystości, ponieważ zostały wyczerpane zapasy żywności i innych artykułów wydawanych podczas dyżurów.
    Zbiórka przeznaczona jest dla osób potrzebujących z naszej Parafii oraz dla matek z dziećmi z Ukrainy.
    Za okazaną pomoc i serce z góry dziękujemy.
  10. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas. Przy wyjściu z kościoła są przygotowane formularze PIT-OP dla emerytów i rencistów - podatników rozliczanych przez ZUS z wypisanym numerem KRS. Wystarczy wpisać swoje dane i podpisany formularz złożyć w Urzędzie Skarbowym lub przekazać do zakrystii.

PIT-OP do pobrania tutaj
    Więcej informacji tutaj.
  11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczne świece CARITAS. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego.
    Dochód przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
  12. Zachęcamy do pobierania Skarbonek Miłosierdzia CARITAS na Jałmużnę Wielkopostną. Wypełnione skarbonki prosimy przynieść w Niedzielę Palmową do kościoła.
    Pozyskane środki będą przeznaczone pomoc rodzinom potrzebującym, osobom starszym i dzieciom w naszej Parafii.