26 lut 2023

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Od Środy Popielcowej w liturgii rozpoczął się okres Wielkiego Postu.

W tym szczególnym czasie zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    DROGA KRZYŻOWA - w piątki:    dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18:40;
    GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15;
    KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00.
  2. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży w tym roku rozpoczną się 19 marca /w IV Niedzielę Wielkiego Postu/ i będą trwały do środy 22 marca.
    Rekolekcje będzie prowadził Ks. Robert Wielądek, Krajowy Duszpasterz Rodzin.
    Spotkania rekolekcyjne dla dzieci poprowadzi Ks. Krzysztof Mętlewicz, doktorant teologii z UKSW w Warszawie.
  3. Spotkanie Wspólnot Różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w środę.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  4. W I Czwartek miesiąca o godz. 17:15 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu i od 17:30 Różaniec prowadzony przez członków Apostolatu Margaretka w intencji kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonów.
    Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
  5. W I Piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 17:30.
  6. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w I Sobotę miesiąca będzie po Mszy św. o godz. 7:00.
  7. W sobotę przypada Uroczystość Odpustowa Św. Kazimierza Królewicza, Patrona Parafii.
    Uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 18:00 będzie przewodniczyć Ks. Kan. Piotr Paćkowski.
    Z racji uroczystości patronalnej można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie Modlitwy PańskiejWyznania wiary w stanie łaski uświęcającej.
  8. W przyszłą niedzielę z racji uroczystości odpustowej oraz I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  9. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP dzisiaj po Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie za pośrednictwem CARITAS Polska.
    Apel Przewodniczącego KEP tutaj.
  10. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na dzieła misyjne „Ad Gentes”.
  11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczne świece CARITAS. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego.
    Dochód przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
  12. Zachęcamy do pobierania Skarbonek Miłosierdzia CARITAS na Jałmużnę Wielkopostną. Wypełnione skarbonki prosimy przynieść w Niedzielę Palmową do kościoła.
    Pozyskane środki będą przeznaczone na pomoc rodzinom potrzebującym, osobom starszym i dzieciom w naszej Parafii.
  13. Dzisiaj można nabyć w zakrystii zdrapki wielkopostne - plansze z przygotowanymi zadaniami i ćwiczeniami wielkopostnymi.

Ich celem jest zachęta do aktywnego i świadomego przeżywania Wielkiego Postu. Mogą też pomóc jak wprowadzać pokój i błogosławieństwo w życie dotknięte kryzysem, lękiem i niepewnością.
    Cena 1 egz. wynosi 5 zł.