29 sty 2023

IV Niedziela Zwykła

1. Członków Wspólnot Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
    Ogłoszenia Wspólnot Żywego Różańca tutaj.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 zapraszamy na Kolędowanie na Góralską Nutę w wykonaniu Grupy 5-latków „JEŻYKI” z Przedszkola nr 2 w Kobyłce pod kierunkiem p. Anity Piotrowskiej.
  3. Rodzinom, które gościły nas w ubiegłym tygodniu w swoich domach z wizytą kolędową składamy serdeczne "Bóg zapłać" za modlitwę, rozmowy i złożone ofiary.
    Plan Kolędy na najbliższy tydzień:

• 30.01 - poniedz. od g. 15:00
      ul. Konopnickiej; Literacka; Tetmajera
    • 31.01 - wtorek od g. 15:00
      ul. Boh. Ossowa 1-30 /do ronda/; Wyspiańskiego
    • 01.02 - środa od g. 15:00
      ul. Boh. Ossowa 30A do końca; Fredry; Korczaka
    • 02.02 - czwartek od g. 15:00
      ul. Ks. Skorupki; Średnia; Wąska; Królowej Jadwigi
    • 03.02 - piątek od g. 15:00
      ul. Okrzei
    • 04.02 -  sobota od g. 10:00
      ul. Rozwadowskiego

Ofiary składane podczas Kolędy są przeznaczone na potrzeby Parafii.
    Pełny plan kolędy tutaj.

4. W okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 8:30 do 9:30 oraz w soboty od godz. 19:00 do 20:00.
  5. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą o g. 7:00, 9:00 i 18:00. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia przyniesionych do świątyni gromnic.
    Od 26. lat to święto Kościół obchodzi jako Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu modlimy się za osoby, które składając śluby zakonne swoje życie całkowicie oddały Bogu.
    Taca będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.
  6. W I Czwartek miesiąca o godz. 17:30 członkowie Apostolatu Margaretka zapraszają na Różaniec w intencji kapłanów.
  7. Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie osób, które pragną skorzystać z posługi.
  8. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach 5-ciu I Sobót miesiąca będzie w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00.
  9. Członkowie Legionu Maryi zapraszają w I Sobotę miesiąca o godz. 9:00 na spotkanie modlitewne. W ramach spotkania będzie Różaniec, Adoracja Najśw. Sakramentu, przyjęcie przyrzeczeń nowych członków oraz o godz. 10:30 Msza św. w intencji wszystkich członków Legionu Maryi.
  10. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  11. Zespół CARITAS naszej Parafii prosi o włączenie się w zbiórkę artykułów spożywczych i innych dla osób potrzebujących z naszej Parafii oraz uchodźców z Ukrainy. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz CARITAS na produkty spożywcze /z długim terminem ważności/. Potrzebne są także kurtki, buty, polary, skarpety, a także pampersy, wózki dziecięce, torby turystyczne, walizki oraz hulajnogi dla dzieci.
    Więcej informacji - w zakrystii /lub tel. 601 243 901/.