01 sty 2023

Nowy Rok

Wszystkim drogim Parafianom i Gościom
składamy życzenia noworoczne:
„Niech Was Pan błogosławi i strzeże.
Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami,
niech Was obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku Wam swoje oblicze
i niech Was obdarzy pokojem!”

Wasi Duszpasterze

1. Dzisiaj, w pierwszym dniu Nowego Roku obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju.
  2. W sobotę 31 grudnia 2022 roku o godz. 9:34 w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie zmarł emerytowany Papież Benedykt XVI.
    Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 5 stycznia 2023 o godz. 9:30 na Placu Św. Piotra w Rzymie.
    W naszym kościele Msza św. dziękczynna za życie i pontyfikat zmarłego śp. Ojca Świętego Benedykta XVI będzie w czwartek o godz. 18:00.
  3. Spotkanie biblijne będzie w środę o godz. 19:00 na plebanii.
  4. W I Czwartek miesiąca Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
    Przed Mszą św. od godz.17:15 będzie adoracja Najśw. Sakramentu.
    O godz. 17:30 członkowie Apostolatu MARGARETKA zapraszają na Różaniec w intencji kapłanów.
  5. W piątek, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – tradycyjnie Święto Trzech Króli. Msze św. będą o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:00.
    Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy.
    Dzieci z rodzicami zapraszamy na Orszak Trzech Króli w strojach i z koronami o godz. 12:00.
    Taca w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby misji.
    Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
  6. Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce zaprasza na Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu PECTUS, który odbędzie się w naszym kościele w Święto Trzech Króli o godz. 19:00.
  7. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach 5-ciu I Sobót miesiąca będzie w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00.
  8. Od soboty rozpoczynamy kolędową wizytę duszpasterską rodzin naszej Parafii.
    Ofiary składane podczas Kolędy są przeznaczone na potrzeby Parafii.

Pełny plan kolędy tutaj.
  9. W przyszłą niedzielę niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia, a rozpocznie w liturgii Okres Zwykły.
  10. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  11. Członkowie Wspólnoty GALILEA zapraszają w sobotę 14 stycznia po Mszy św. wieczornej na WIECZÓR CHWAŁY - noworoczne uwielbienie z modlitwą wstawienniczą.

Więcej informacji tutaj.
  12. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Zespół wokalny VIES BONUM z Białorusi, który będzie śpiewał podczas wszystkich Mszy św.
    Będzie możliwość zakupu płyt z nagraniami Zespołu.
  13. W parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie na Bródnie organizowana jest 7-dniowa pielgrzymka samolotowa do Fatimy i okolic w dniach od 20.02 do 26.02.2023 r. Jest jeszcze 9 miejsc wolnych. Koszt pielgrzymki: 1700 zł + 750 euro. Program pielgrzymki znajdziemy na stoliku przy prasie katolickiej i na stronie internetowej.
    Zapisy i szczegółowe informacje tutaj.dy
  14. Zachęcamy do wysłuchania kolędy «Powiedz Ukrainie»