18 gru 2022

IV Niedziela Adwentu

1. Zmarł śp. Paweł Koszarny, Tato naszego organisty p. Marcelego. Pogrzeb odbędzie się w środę 21 grudnia o godz. 12:30 w kościele MB Królowej Aniołów na Bemowie /ul. Markiewicza 1 w Warszawie/.
    Prosimy o modlitwę.
  2. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  3. W ostatnim tygodniu Adwentu zapraszamy na Roraty codziennie o godz. 7:00.
    Dzieci przychodzą na Roraty w poniedziałek i wtorek. Plansze z obrazkami zbieranymi przez dzieci prosimy przynieść we wtorek. Nagrody będą rozdawane na ostatnich Roratach w sobotę.
  4. W środę zapraszamy na Spotkanie Biblijne o godz. 19:00 w sali na plebanii.
  5. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób, które pragną skorzystać z posługi.
  6. W piątek będzie możliwość przystąpienia do Spowiedzi przed Świętami w godz. 17:30-19:30.
  7. W sobotę obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. Ze względu na Wieczerzę Wigilijną Msza św. wieczorna jest odwołana.
  8. W uroczystość Bożego Narodzenia, o północy wszystkich Parafian i gości zapraszamy na Pasterkę – uroczystą Mszę św. sprawowaną w Noc Narodzenia Pańskiego.
    W Dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 08:00, 10:00, 11.30 i 13:00.
    Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
  9. W II Dzień Świąt Msze św. będą według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w II Dzień Świąt są przeznaczone na Fundusz Budowy Nowych Świątyń w naszej Diecezji.
  10. W Dzień Bożego Narodzenia członków Wspólnot Żywego Różańca zapraszamy po Mszy św. o godz. 13:00 na spotkanie połączone z dzieleniem się opłatkiem.
  11. W II Dzień Świąt o godz. 13:00 będzie Msza św. zbiorowa sprawowana w intencji małżeństw, które w tym roku obchodzą swój Jubileusz.
  12. Dzisiaj organizowany jest wyjazd na sztukę "Pinokio" do Seminarium Duchownego. Koszt 20 zł. Zbiórka wyjeżdżających na parkingu przed kościołem o godz. 17:15.
    Są jeszcze wolne miejsca.

13. Dzisiaj zachęcamy do udziału w Koncercie Kolęd w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego pod dyrekcją p. Magdaleny Hutek podczas Wigilii Miejskiej w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce o godz. 17:00.

14. Dzisiaj młodzież z Ruchu Światło – Życie rozprowadza sianko na stół wigilijny oraz kartki świąteczne wykonane przez Oazę Dzieci Bożych.
  15. Świąteczne świece CARITAS są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej i naszej Parafii.
  16. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz CARITAS na świąteczne produkty spożywcze /z długim terminem ważności/. Potrzebne są także przed świętami: zimowe kurtki, buty, polary, skarpety, a także pampersy, wózki dziecięce, torby turystyczne, walizki oraz hulajnogi dla dzieci. Więcej informacji - w zakrystii /lub tel. 601 243 901/.
  17. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
  18. Trwa rodzinny konkurs na wykonanie aniołka do szopki świątecznej. Technika i sposób wykonania są dowolne. Podpisane prace można przynosić do piątku do zakrystii.
  19. Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce zaprasza na Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu PECTUS, który odbędzie się w naszym kościele w Święto Trzech Króli 6 stycznia o godz. 19:00. Wstęp wolny.