11 gru 2022

III Niedziela Adwentu

1. III Niedziela Adwentu jest nazywana Niedzielą Różową lub - z łaciny – Niedzielą GAUDETE. Nazwa ta pochodzi od słów antyfony na wejście: Gaudete in Domino, czyli Radujcie się w Panu.
    Szaty liturgiczne mogą być wyjątkowo koloru różowego, a nie, jak w pozostałe niedziele Adwentu, fioletowe. Teksty liturgii tej niedzieli przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi.
  2. «W Kościele uczę się kochać».  Materiały dla rodziców w nowym roku duszpasterskim tutaj

3. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  4. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
  5. Roraty - adwentowa Msza św. o Najśw. Maryi Pannie w naszym kościele jest sprawowana codziennie o godz. 7:00. Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki i wtorki o godz. 7:00.
  6. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15.
    Intencje na Mszę św. zbiorową można składać do skarbony przy obrazie Miłosierdzia Bożego.
  7. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  8. Dzieci, które oczekują na świąteczną paczkę w ramach akcji „GWIAZDKA KRÓLEWICZA” zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 15:00 i spotkanie, podczas którego zostaną wręczone świąteczne prezenty.
    Osoby, które przygotowują świąteczne paczki dla dzieci prosimy o przyniesienie prezentów oznaczonych numerem z gwiazdki dzisiaj do zakrystii.
  9. Spotkanie opłatkowe dla Scholi dziecięco-młodzieżowej będzie w sobotę o godz. 16:30 w sali na plebanii.
  10. Liturgiczną Służbę Ołtarza zapraszamy na spotkanie opłatkowe w sobotę o godz. 19:00.
  11. W przyszłą niedzielę organizowany jest wyjazd na sztukę "Pinokio" do Seminarium Duchownego. Koszt wynosi 20 zł. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 17:15. Zapisy w zakrystii.
  12. Dzisiaj w naszej Parafii są zbierane do puszek ofiary na Pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  13. Świąteczne świece CARITAS są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej i naszej Parafii.
  14. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz CARITAS na świąteczne produkty spożywcze /z długim terminem przydatności do spożycia/. Potrzebne są także przed świętami: zimowe kurtki, buty, polary, skarpety, a także pampersy, wózki dziecięce, torby turystyczne, walizki oraz hulajnogi dla dzieci. Więcej informacji - w zakrystii /lub tel. 601 243 901/.
  15. Dzisiaj młodzież z Ruchu Światło-Życie rozprowadza poświęcone sianko na stół wigilijny. W przyszłą niedzielę oprócz sianka będą także do nabycia kartki świąteczne wykonane własnoręcznie przez Oazę Dzieci Bożych.
  16. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
  17. Trwa rodzinny konkurs na wykonanie aniołka do szopki świątecznej. Technika i sposób wykonania są dowolne. Podpisane prace można przynosić do 23 grudnia do zakrystii.
  18. Planowany jest wyjazd kolonijny podczas wakacji letnich organizowany przez p. Agnieszkę Komosińską w Ośrodku Wypoczynkowym w Piaskach nad morzem dla dzieci /od klasy II do VIII szkoły podstawowej/ . Rodziców, którzy są zainteresowani uczestnictwem dzieci w koloniach prosimy o zgłoszenie w zakrystii do końca grudnia.