31 lip 2022

XVIII Niedziela Zwykła

1. W okresie wakacyjnym Msze św. niedzielne w naszym kościele są sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00.
    Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
  2. Wszystkich członków Kół Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu MARGARETKA zapraszamy na spotkanie dziś, po Mszy św. o godz. 11:30.
    Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych od poniedziałku.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  3. W poniedziałek, w dniu 78. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego podczas Mszy św. o godz.7:00 będziemy modlić się w intencji Bohaterów, którzy oddali życie za Ojczyznę.
    O godzinie 17:00 zabrzmią dzwony upamiętniające wybuch Powstania.
  4. We wtorek można otrzymać odpust Porcjunkuli, czyli odpust zupełny związany z kościołem zbudowanym przez Św. Franciszku ku czci Matki Bożej Anielskiej w Porcjunkuli koło Asyżu.
    Aby otrzymać odpust zupełny należy nawiedzić kościół parafialny uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Komunię św. oraz odmówić „Wierzę w Boga” oraz pomodlić się według intencji Ojca Świętego, odmawiając np.: „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”.
  5. W I Czwartek miesiąca od godz. 17:15 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i Różaniec o godz. 17:30 w intencji kapłanów prowadzony przez członków Apostolstwa MARGARETKA.
  6. Z racji Pierwszego Piątku miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 9:00.
    Spowiedź w piątek będzie od godz. 17:30.
  7. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w ramach pięciu I Sobót miesiąca będzie w sobotę po Mszy św. porannej.
  8. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 11:30 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją Eucharystyczną.
  9. W tym tygodniu pątnicy Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki wyruszają na Jasną Górę.
    Wszystkim Pątnikom z naszej Parafii wyruszającym na szlak pielgrzymi życzymy obfitości łask Bożych i owocnego pielgrzymowania.
  10. Informacje o Pielgrzymkach wyruszających z Warszawy na Jasną Górę:
  11. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego Tygodnika IDZIEMY. W numerze dzisiejszym oraz z ubiegłej niedzieli można znaleźć znakomite komentarze do Ewangelii Ks. Jakuba Sędka - naszego wikariusza, które polecamy wszystkim.