26 cze 2022

XIII Niedziela Zwykła

1. Członków Wspólnot Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych od piątku.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  2. Dzisiaj o godz. 11:30 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za posługę w naszej Parafii Ks. Jakuba, który w sierpniu obejmie obowiązki wikariusza w Parafii św. Jana i Pawła na Gocławiu.
  3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się promocja ministrancka. Do grona ministrantów zostanie przyjęty Krzysztof Wiśniewski.
    Prosimy o modlitwę.
  4. Dzisiaj zapraszamy do Kawiarenki przy kościele po Mszy św. o godz. 11:30.
    Prosimy o przyniesienie domowych wypieków.
  5. W środę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00. Nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. wieczornej.
    Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
    Można także uzyskać odpust zupełny udzielany wiernym, którzy posługują się przedmiotami kultu pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa /krzyż, różaniec, medalik lub szkaplerz/ jeśli w tym dniu do swoich modlitw dodadzą Wyznanie wiary.
  6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w I Piątek miesiąca od godz. 9:00.
  7. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny po Mszy św. porannej.
  8. W przyszłą niedzielę, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  9. W ubiegły piątek wolontariusze Zespołu CARITAS naszej Parafii przygotowali paczki żywnościowe dla osób starszych z naszej Parafii oraz dla matek z dziećmi z Ukrainy. Paczki odebrało 119 osób.
    Składamy serdeczne podziękowania wolontariuszom CARITAS i wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu oraz w dowiezieniu paczek do domów naszych seniorów.
  10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie organizowaną w terminie od 3 do 5 lipca przez Ks. Roberta Kowalskiego w Parafii w Markach.

Cena pielgrzymki: 590 zł.
    Zgłoszenia tel. 503 385 959.
    Informacje o pielgrzymce tutaj
  11. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek, szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji, pięknej pogody oraz przeżycia tego wspaniałego czasu w przyjaźni z Bogiem!