19 cze 2022

XII Niedziela Zwykła

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. W czasie Oktawy codziennie zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie sprawowane w niedzielę o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
    W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej zachęcamy do udziału w Nieszporach połączonych z procesją Eucharystyczną i błogosławieństwem wianków.
  2. We wtorek młodzież z Ruchu Światło Życie zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 19:00.
  3. W czwartek obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w tym roku przeniesioną w liturgii na czwartek ze względu na uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa.
    W tym dniu przypada 17. rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego.
    Prosimy o modlitwę w intencji naszego Ordynariusza.
  4. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa obchodzona w Kościele jako Dzień Modlitw o świętość kapłanów. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00.
    Za odmówienie publiczne aktu wynagrodzenia Najśw. Sercu Pana Jezusa w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.
    Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
  5. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o godz. 8:00.
    Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie w środę od godz. 17:30.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 11:30 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za posługę w naszej Parafii Ks. Jakuba.
  7. Podczas Mszy św. o godz. 11:30 w przyszłą niedzielę będzie promocja ministrancka Krzysztofa Wiśniewskiego.
    Prosimy o modlitwę w intencji kandydata na ministranta.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy do Kawiarenki przy kościele po Mszy św. o godz. 11:30. Prosimy o przyniesienie domowych wypieków.
  9. Spotkanie Wspólnot Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  10. W ubiegłą niedzielę odbył się VI Piknik CARITAS na terenie naszej Parafii. Organizatorem Pikniku byli wolontariusze Parafialnego Zespołu CARITAS przy współudziale wszystkich grup modlitewnych działających w naszej Parafii.

Piknik był objęty patronatem Starosty Powiatu Wołomińskiego. Dziękujemy panu Staroście Adamowi Lubiakowi za patronat i ufundowanie nagrody głównej.
    Składamy podziękowania za okazaną pomoc Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Pani Agnieszce Kacprzak, Kierownikowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Urszuli Stankiewicz oraz Dyrektor Miejskiego Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej Pani Urszuli Starużyk.
    Dziękujemy za liczne uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu,
    za przygotowanie ciast i innych wybornych potraw,
    za przysmaki ukraińskie naszym sąsiadom z Ukrainy,
    za przygotowanie stanowiska medycznego,
    za liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży między innymi przejażdżki kucykami, dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy i watę cukrową.
    Dziękujemy młodzieży ze wspólnoty oazowej za zorganizowanie gier terenowych dla dzieci.
    W sposób szczególny dziękujemy za wsparcie wszystkim naszym Sponsorom, których wymieniamy tutaj.
    Zebrane fundusze są przeznaczone na cele charytatywne naszej Parafii.
  11. Ks. Robert Kowalski i Parafia NMP Matki Kościoła w Markach zapraszają na pielgrzymkę do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, miejsca urodzin Świętego w terminie od 3 do 5 lipca.

W programie pielgrzymki sanktuarium w Radecznicy, Miejscu Piastowym, Komańczy, Przemyślu, Kalwarii Pacławskiej z relikwiami Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca i inne. Cena pielgrzymki: 590 zł, /zawiera koszt przejazdu autokarem, wyżywienia, ubezpieczenia NNW, opłaty przewodników/. Zgłoszenia tel. 503 385 959.
    Więcej informacji tutaj.