12 cze 2022

Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj zapraszamy na VI RODZINNY PIKNIK CARITAS, który będzie odbywał się od godz. 9:00 do 15:00 na terenie kościelnym.

W programie Pikniku jest zabawa fantowa, kiermasze ciast i przysmaków, między innymi stoisko z pysznymi pierogami ukraińskimi oraz liczne atrakcje dla dzieci: dmuchany plac zabaw, wata cukrowa, przejażdżka na kucyku lub malowanie twarzy.
    Dzieci i młodzież zachęcamy do udziału w grze terenowej, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11:30. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.
    Wszystkie losy zabawy fantowej biorą udział w losowaniu cennej nagrody specjalnej: dwie hulajnogi elektryczne, voucher na rodzinną sesję zdjęciową w Pałacu w Chrzęsnem oraz inne atrakcje. Losowanie nagrody specjalnej rozpocznie się o godz. 14:30.
    Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Pikniku: wolontariuszom, sponsorom, darczyńcom i ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy.
    Dochód z Pikniku jest w całości przeznaczony na pomoc dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z naszej Parafii.
  2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Podczas nabożeństw śpiewane są Suplikacje w intencji pokoju na Ukrainie.
  4. W poniedziałek o godz. 21:00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Figurą MB Fatimskiej.
    Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
  5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
    Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00.
    Nie będzie Mszy św. o godz. 13:00.
    Msza św. i procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie o g. 11.30.
    Procesja przejdzie ulicami: Królewską, Rynek, Bohaterów Ossowa i 3 Maja.
    Nabożeństwo czerwcowe w Boże Ciało rozpocznie się po Mszy św. wieczornej.
  6. Serdecznie zapraszamy do wzięcia czynnego udziału w Procesji Bożego Ciała:
    • panów do chorągwi,
    • panie do feretronów,
    • młodzież do sztandarów /szczególna prośba do młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania/,
    • dzieci do trzymania szarf przy chorągwiach /zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci przeżywające Rocznicę I Komunii/,
    • dziewczynki do sypania kwiatków przed Najśw. Sakramentem.
    Prosimy o przybycie o godz. 11:15. Prosimy o zachowanie odpowiedniego ubioru.
    Zwracamy się też z prośbą do panów z kościelnej służby TOTUS TUUS o pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji.
  7. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji będzie w środę o godz. 17:00.
  8. Od piątku, podczas tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie codziennie po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę o godz. 17:15.
  9. Dzisiaj w zakrystii można składać ofiary na kwiaty i dekoracje do ołtarzy strojonych na procesję Bożego Ciała.
  10. W piątek o godz. 17:30 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Intencje na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym można składać do skarbony przy obrazie "Jezu Ufam Tobie".
  11. W sobotę o godz. 6:00 zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci członków Apostolstwa oraz osoby zainteresowane tą formą modlitwy.