15 maj 2022

V Niedziela Wielkanocy

1. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:35 /po Mszy św. wieczornej/. Nabożeństwa majowe są połączone z Suplikacjami w ramach modlitwy o pokój na Ukrainie
  2. Rodziców dzieci klas IV przeżywających Rocznicę I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 12:30.
    Uroczystość Rocznicy będzie w niedzielę 5 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11:30.
  3. Jutro obchodzimy uroczystość Św. Andrzeja Boboli – Kapłana i Męczennika, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00. Nabożeństwo majowe — po Mszy św. wieczornej.
  4. W tym tygodniu dzieci kl. III zapraszamy na próby przed uroczystością I Komunii Św.:
    Grupa I – w poniedziałek i czwartek;
    Grupa II – w środę i piątek
    po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:35.
  5. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30 i Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
    Intencje na Mszę św. zbiorową można składać do skarbony przed obrazem Jezu, ufam Tobie.
  6. W sobotę o godz. 10:00 w Konkatedrze na Kamionku w Warszawie Bp Jacek Grzybowski udzieli święceń Diakonatu 4. alumnom V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
    Do święceń przystąpi alumn Adrian Woźniak, który we wrześniu odbywał praktyki duszpasterskie w naszej Parafii.
    Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów przebywających na rekolekcjach przed święceniami.
  7. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00 rano.
  8. Dzieci ze Scholi zapraszamy w sobotę o godz. 11:00 na próbę z niespodzianką.
  9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert
    Zespołu MECCORE STRING QUARTET.

W programie usłyszymy utwory:
    • J. S. Bach - Adagio z I Sonaty na skrzypce solo g-moll BWV 1001,
      (Wojciech Koprowski — skrzypce solo)
    • J. S. Bach - Kontrapunkt I z Die Kunst der Fuge BWV 1080
    • G. Verdi - Kwartet smyczkowy e-moll.
    Początek koncertu o godz. 19:00.
  10. W przyszłą niedzielę zapraszamy do kawiarenki przy kościele po Mszy św. o godz. 10:00 i 11:30. Prosimy o przyniesienie domowych wypieków.
  11. W ubiegły piątek wolontariusze Zespołu CARITAS przekazali produkty żywnościowe dla 130. matek z dziećmi z Ukrainy.
    Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie pomocy dla uchodźców wojennych.
  12. W niedzielę 12 czerwca Parafialny Zespół Caritas organizuje na terenie naszej Parafii VI Rodzinny Piknik Caritas. Uprzejmie prosimy naszych Parafian i sponsorów o pomoc w organizacji tegorocznego Pikniku, poprzez przekazywanie atrakcyjnych i nowych przedmiotów na zabawę fantową.
    Za wszelką inicjatywę i pomoc serdecznie dziękujemy.