08 maj 2022

IV Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza obchodzona jest jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania i w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę o powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej Parafii.
  2. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/. Nabożeństwa majowe są połączone z Suplikacjami w ramach modlitwy o pokój na Ukrainie
  3. Dzisiaj podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11:30 kandydaci: Michał Ogonek i Aleksander Przybysz otrzymają strój ministrancki i zostaną przyjęci do grona ministrantów. Prosimy o modlitwę w intencji nowych ministrantów.
  4. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie dzisiaj o godz. 19:00.
    Wszystkich kandydatów zapraszamy na spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00.
  6. Jutro w liturgii przypada, w tym roku wyjątkowo przeniesiona z niedzieli, uroczystość Św. Stanisława – Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00.
    Nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. wieczornej.
  7. W piątek obchodzimy wspomnienie Najśw. Maryi Panny Fatimskiej. Wieczorem zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 21:00 połączone z procesją z Cudowną Figurą MB Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
  8. Rodziców dzieci klas IV przeżywających Rocznicę I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 12:30.
    Uroczystość Rocznicy będzie w niedzielę 5 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11:30.
    Natomiast uroczystość I Komunii św. będzie 29 maja podczas Mszy św. o godz. 10:00 i 11:45.
  9. Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
  10. W ubiegły piątek i sobotę wolontariusze Zespołu CARITAS przekazali żywność dla matek i dzieci z Ukrainy. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję pomocy uchodźcom wojennym.
  11. Dzisiaj zapraszamy do kawiarenki przy kościele po Mszy św. o godz. 10:00 i 11:30. Prosimy o przyniesienie domowych wypieków.
  12. Dzisiaj można jeszcze składać ankiety o mocnych stronach i potrzebach naszej parafii do skrzynki przy figurze Św. Antoniego. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali wypełnione ankiety. Po przeanalizowaniu odpowiedzi zostanie przygotowana informacja dla wszystkich Parafian.