25 gru 2021

Boże Narodzenie

Wszystkim drogim Parafianom i naszym Gościom,
życzymy obfitości Bożych darów:
pokoju, który rodzi się
z pojednania z Bogiem i ludźmi
zdrowia, mocy, radości i obfitego błogosławieństwa
które pochodzą od Boga obecnego pośród nas.

Wasi Duszpasterze

1. W imieniu całej wspólnoty parafialnej składamy podziękowania za pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych.
    - za podarowanie tegorocznych choinek dziękujemy p. Agnieszce Zych i p. Janowi Szulimowi;
    - za strojenie choinek i przygotowanie szopki dziękujemy: zakrystiankom Krystynie Jędrysiak i Agnieszce Bancerz oraz Ryszardowi Zielińskiemu, Krzysztofowi i Tomkowi Złotkowskim, Jackowi Ksionkowi, Dawidowi Nagrabie, Bogdanowi i Jakubowi Rybałtowskim, Łukaszowi Wierzbickiemu, Pawłowi Sztajerwaldowi, Krzysztofowi Osuchowi i Maćkowi Lewandowskiemu;
    - za kompozycje kwiatowe dziękujemy Kwiaciarni p. Katarzyny Wasiluk.
  2. W Dzień Bożego Narodzenia Msze św. są sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 13:00.
    Msza św. wieczorna o godz. 18:00 jest odwołana.
  3. Ofiary składane na tacę w II Dzień Świąt są przeznaczone na Fundusz budowy nowych świątyń w naszej Diecezji.
  4. Jutro obchodzimy Święto Świętej Rodziny. O godz. 13:00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa w intencji małżeństw, które w tym roku obchodzą Jubileusz. Podczas Mszy św. będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
    List Rady do Spraw Rodziny KEP tutaj.
  5. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie połączone z dzieleniem się opłatkiem jutro po Mszy św. o godz. 13:00.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  6. Spotkanie opłatkowe dla dzieci połączone z wręczeniem świątecznych prezentów będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej. Są jeszcze 4 gwiazdki na choince. Osoby, które chciałyby zrobić dodatkowe paczki proszone są o przyniesienie prezentów do środy.
    Wszystkim osobom, które włączyły się w naszą świąteczną akcję składamy serdeczne podziękowania za serce okazane dzieciom i wspaniałomyślność przy przygotowywaniu świątecznych paczek.
  7. W piątek wieczorem zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku o godz. 18:00.
    Za udział w uroczystym śpiewie hymnu Ciebie Boga wysławiamy podczas nabożeństwa można otrzymać odpust zupełny.
  8. Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru dnia pokutnego w piątek, w dniu św. Sylwestra wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby korzystające z dyspensy powinny złożyć ofiarę na pomoc dla potrzebujących i ubogich.
  9. W sobotę, w pierwszym dniu Nowego Roku obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego /o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00/.
  10. W sobotę z racji I Soboty miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi połączone z różańcem i rozważaniem tajemnicy różańcowej.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
  12. W okresie Bożego Narodzenia w naszym kościele odbędą się 2 koncerty kolęd:
    •  w Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia o godz. 12:00
      zapraszamy na Mszę św. i Koncert Kolęd w wykonaniu

WARSZAWSKIEGO CHÓRU CHŁOPIĘCEGO
      działającego przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
    • Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce zaprasza na Koncert Kolęd w wykonaniu

Zespołu ENEJ,
      który odbędzie się w naszym kościele
      w niedzielę 9 stycznia o godz. 19:15.
  13. Od 8 stycznia planowana jest kolędowa wizyta duszpasterska rodzin naszej Parafii. Ze względu na zmieniającą się sytuację epidemiczną o formie Kolędy poinformujemy wszystkich już po Nowym Roku.