03 paź 2021

XXVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
  2. Nabożeństwa październikowe w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej /ok. godz. 18:35/. Dzieci przychodzą na Różaniec we wtorki i czwartki razem z dorosłymi.
  3. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - rok II będzie dzisiaj o godz. 19.00 (celebracja sakramentu pokuty).
  4. W czwartek z racji I Czwartku miesiąca podczas Mszy św. wieczornej oraz nabożeństwa październikowego będziemy modlić się w intencji kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonów.
  5. W czwartek wyruszy Pielgrzymka autokarowa do miejsc kultu Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zbiórka wyjeżdżających o godz. 8:30 przed kościołem. W programie: nawiedzenie Zakładu dla Niewidomych w Laskach /w tym Msza św. i obiad/ oraz Katedry Warszawskiej na Starym Mieście i Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Koszt wyn. 30 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Przy zapisach potrzebny jest nr PESEL.
  6. Wolontariuszy Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie w piątek po nabożeństwie październikowym.
  7. W sobotę o godz. 10:00 w Katedrze św. Floriana na Pradze odbędzie się uroczystość mianowania nowych lektorów i ceremoniarzy podczas, której nasz parafianin Jakub Rybałtowski otrzyma promocję do posługi ceremoniarza w naszej Parafii.
    Zapraszamy do udziału w uroczystości i prosimy o modlitwę w intencji naszego kandydata.
  8. Zbiórka młodszych ministrantów i kandydatów będzie w sobotę o godz. 11:30 w kościele.
  9. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy obchodzili XXI Dzień Papieski pod hasłem: „NIE LĘKAJCIE SIĘ!”. Tradycyjnie młodzież będzie prowadzić zbiórkę ofiar na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wspierającej uzdolnioną młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej.
  10. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w niedzielę 10 października o godz. 16:00.
  11. Kandydatów do Bierzmowania rozpoczynających w tym roku swoje przygotowanie /kl. VIII/ zapraszamy z rodzicami na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
  12. W przyszłą niedzielę będzie działała kawiarenka po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie domowych wypieków.
  13. Dzięki akcji „Kromka Chleba dla Sąsiada” wolontariusze Zespołu CARITAS w ubiegłą niedzielę zebrali kwotę 2564 zł. Dziękujemy za wrażliwość i otwarte serca.
  14. Składamy też podziękowania młodzieży ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Szkole Podstawowej nr 2 za liczne uczestnictwo i pomoc we wczorajszej akcji rozprowadzania do domów żywności dla osób starszych.