26 wrz 2021

XXVI Niedziela Zwykła

1. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w piątek.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  2. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - rok II będzie dzisiaj o godz. 19.00. Na spotkanie należy przynieść indeksy z zeszłego roku.
  3. Nasz organista p. Piotr Thel z przyczyn osobistych kończy pracę w naszej Parafii.
    W środę podczas Mszy św. wieczornej będziemy dziękować za jego muzyczną posługę w naszej wspólnocie /grę na organach, prowadzenie Scholi Gregoriańskiej oraz organizowanie koncertów muzyki religijnej/ prosząc o błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla niego.
    Od piątku pracę na stanowisku organisty podejmie p. Marceli Koszarny, dotychczasowy organista w Parafii w Zerzniu.
  4. W piątek nasza Parafianka Zosia Bancerz i animatorzy Ruchu Światło-Życie z naszej diecezji wyruszą na misje do Kenii. Będą prowadzić rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży z regionu Turkana oraz organizować spotkania oazowe i rekolekcje dla katechistów. Powrót planowany jest 25 października. Więcej informacji tutaj.
    Prosimy o modlitwę w intencji naszej wolontariuszki misyjnej.
  5. Od piątku zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które w naszym kościele będą sprawowane w tygodniu po Mszy św. wieczornej /ok. godz. 18:35/, a w niedziele o godz. 17:15.
    Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki razem z dorosłymi.
  6. Odwiedziny chorych w I Piątek miesiąca będą od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie osób, które chcą skorzystać z posługi sakramentalnej.
    Spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30.
  7. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach pięciu I Sobót miesiąca będzie w sobotę po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godz. 18:00.
  8. Dzisiaj przy kościele będzie działała kawiarenka po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie domowych wypieków.
    Dziękujemy organizatorom: rodzinom z Kręgów Domowego Kościoła oraz wszystkim za włączenie się w to dzieło integrujące naszą wspólnotę.
  9. Dzisiaj w ramach ogólnopolskiej akcji „KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA” wolontariusze Zespołu CARITAS zapraszają na wspólne dzielenie się chlebem – symbolem miłości. Zebrane podczas akcji środki są przeznaczone na wsparcie ubogich, potrzebujących i osób starszych naszej Parafii.
  10. Nastąpiła zmiana terminu wyjazdu na Pielgrzymkę autokarową do miejsc kultu Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej. Wyjazd będzie w czwartek 7 października.
    W programie planowane jest nawiedzenie Zakładu dla Niewidomych w Laskach /w tym Msza św. i obiad/ oraz Katedry Warszawskiej na Starym Mieście i Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
    Koszt wyn. 30 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy prowadzone są w zakrystii. Przy zapisach potrzebny jest nr PESEL.
  11. Kandydatów do Bierzmowania rozpoczynających w tym roku swoje przygotowanie /kl. VIII/ zapraszamy z rodzicami na spotkanie organizacyjne w niedzielę 10 października o godz. 19:00.
  12. Dzisiaj w parafiach odbywa się doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych. Podczas Mszy św. ministranci liczą wiernych obecnych w kościele i przystępujących do Komunii Św.