20 cze 2021

XII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na V Rodzinny Piknik CARITAS, który będzie odbywał się od godz. 9:00 do 15:00 na terenie kościelnym.

W programie Pikniku jest zabawa fantowa, kiermasze ciast i przysmaków oraz liczne atrakcje dla dzieci, między innymi dmuchany plac zabaw, wata cukrowa i przejażdżka na kucyku.
    Dzieci i młodzież zachęcamy do wzięcia udziału w grze terenowej w ramach dzisiejszego pikniku, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11:30 - zakończenie ok. godz. 14:00. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.
    Za wszelką pomoc w organizacji Pikniku serdecznie dziękujemy.
    Dochód z Pikniku jest w całości przeznaczony na pomoc dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z naszej Parafii.
  2. Wczoraj podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18:00 Jego Ekscelencja Bp Romuald Kamiński udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej Parafii.
    Sakrament Dojrzałości przyjęli:
    Kacper Bogusz,
    Klara Budek,
    Aniela Dudek,
    Milena Gajewska,
    Oskar Godlewski,
    Maciej Lewandowski,
    Maciej Nowak,
    Iga Ochman,
    Roksana Orłowska,
    Natalia Poniedziałek,
    Anna Powała,
    Mateusz Ptasiński,
    Iga Rutkowska,
    Milena Rybałtowska,
    Maja Semeniuk,
    Michał Szczesny,
    Zuzanna Szymanowska,
    Bartosz Usiński,
    Jakub Wydryszek.
    Prosimy o modlitwę w ich intencji.
    Dziękujemy za dar dla Parafii od Bierzmowanych – ufundowanie Figury Św. Józefa.
  3. Z dniem 19 czerwca br. Biskup Ordynariusz odwołał udzieloną dnia 12 marca 2020 r. ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Powyższe odwołanie dyspensy ogólnej oznacza, że wierni są ponownie zobowiązani do uczestniczenia we Mszy św.  niedzielnej oraz świątecznej. Osoby, które z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, powinny dołożyć starań, aby – m. in przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na dany dzień – wzbudzić w sobie pragnienie Eucharystii.
    Dekret — pełny tekst tutaj.
  4. Dzisiaj zapraszamy na konferencję o miłości małżeńskiej "Teologia Ciała wg. Jana Pawła II", która odbędzie się o godz. 19:00 w kościele.
    W sali na plebanii będzie zagwarantowana opieka nad dziećmi.
  5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  6. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o godz. 8:00.
    Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie w czwartek od godz. 17:30.
  7. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolstwa Margaretka będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  8. Zachęcamy do obejrzenia udostępnionej w naszym kościele przez Stowarzyszenie „INNA STRONA MIASTA” i Miejską Bibliotekę Publiczną wystawy poświęconej wspomnieniu Ks. Marcelego Weissa, wikariusza parafii Św. Trójcy w Kobyłce w 120. rocznicę wydania jego książki zatytułowanej „O Kobyłce pod Warszawą – historia miejscowości, kościoła, klasztoru, parafii i zabudowań kościelnych spisana przez Księdza Marcelego Weissa”. Przy wyjściu z kościoła można także otrzymać informator związany z wystawą.