06 cze 2021

X Niedziela Zwykła

1. Z wielkim smutkiem informujemy wszystkich o śmierci Ks. Zygmunta Wirkowskiego, twórcy naszej Parafii, budowniczego kościoła, wielkiego dobroczyńcy, a ostatnio proboszcza Parafii MB Nieustającej Pomocy w Warszawie na Saskiej Kępie, który zmarł w poniedziałek 31 maja w nocy.

Uroczystości pogrzebowe będą odbywać się:
    • w poniedziałek o godz. 19:30 w naszym kościele - Msza św. żałobna dla mieszkańców Kobyłki;
    • we wtorek o godz. 12:00 w kościele MB Nieustającej Pomocy w Warszawie /ul. Nobla 16/ – Msza św. pogrzebowa;

Msza św. transmitowana przez Salve Net — transmisja tutaj.
    • we wtorek - ok. godz. 15:00 przewiezienie i złożenie ciała Zmarłego na cmentarzu Starym w Kobyłce.
    Prosimy wszystkich o modlitwę.
    Więcej informacji tutaj
  2. Wczoraj, w sobotę 5 czerwca, w Katedrze Warszawsko-Praskiej na Pradze Bp Romuald Kamiński wyświęcił na kapłanów 6. diakonów naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Prosimy o modlitwę w intencji neoprezbiterów.
  3. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna.
  4. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania Rok I /ostatnie przed wakacjami/ będzie dzisiaj o godz. 19:00.
  5. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie sprawowane dzisiaj o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  6. W czwartek, po Mszy św. wieczornej zachęcamy do udziału w Nieszporach połączonych z procesją Eucharystyczną i błogosławieństwem wianków na zakończenie Oktawy.
  7. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa obchodzona w Kościele jako Dzień Modlitw o świętość kapłanów. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00.
    Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
  8. W piątek zapraszamy na projekcję pierwszego w historii kina filmu o Najświętszym Sercu Jezusowym, którą poprowadzi Br. Benon Wylegała z Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Więcej informacji o filmie tutaj.
    Po projekcji i adoracji Najśw. Sakramentu będzie spotkanie informacyjne dla mężczyzn zainteresowanych działalnością Zakonu Rycerzy Jana Pawła II.
  9. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 11.00 w kościele. Zapraszamy chętnych chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu, jak również ich ojców.
  10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. w intencji osób niepełnosprawnych o godz. 16:00.
  11. Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Figurą MB Fatimskiej będzie w przyszłą niedzielę o godz. 21:00.
  12. Dzisiaj są zbierane podpisy poparcia projektu ustawy, która ma zapewnić dzieciom poczętym pełną ochronę prawną, przygotowanego przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „STOP ABORCJI”. Do udzielenia poparcia będzie potrzebny nr PESEL.
    Więcej informacji o projekcie tutaj