30 maj 2021

Niedziela Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z klas IV naszej Parafii będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i rodziców.
  2. Członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolstwa Margaretka zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  3. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa sprawowane w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17:15.
  4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:00.
    Msza św. i procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie o g. 11:30. Procesja przejdzie ulicami: Królewską, Rynek, Bohaterów Ossowa i 3 Maja. Nabożeństwo czerwcowe w Boże Ciało rozpocznie się po Mszy św. wieczornej.
  5. Od piątku, podczas tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie codziennie po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę o godz. 17:15.
  6. W I Piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub telefonicznie /694 451 124/. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie od godz. 17:45.
  7. W I Sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy św. o godz. 7:00.
  8. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna.
  9. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.
  10. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania Rok I /ostatnie przed wakacjami/ będzie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
  11. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia czynnego udziału w Procesji Bożego Ciała:
    • panów do chorągwi,
    • panie do feretronów,
    • młodzież do sztandarów /szczególna prośba do młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania/,
    • dzieci do trzymania szarf przy chorągwiach /zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci przeżywające Rocznicę I Komunii/,
    • dziewczynki do sypania kwiatków przed Najśw. Sakramentem.
    Prosimy o przybycie o godz. 11:15.
    Prośba o zachowanie odpowiedniego ubioru: /panowie białe koszule i ciemne spodnie; panie białe bluzki i ciemne spódnice/.
    Zwracamy się też z prośbą do panów z kościelnej służby Totus Tuus o pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji.
    Niech udział w procesji będzie żywym świadectwem naszej wiary.
  12. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji będzie w poniedziałek o godz. 16:00.
  13. Dzisiaj po Mszy św. są zbierane ofiary na kwiaty i dekoracje do ołtarzy budowanych na procesję Bożego Ciała.
  14. Zespół CARITAS naszej Parafii w niedzielę 20 czerwca organizuje Piknik Rodzinny 2021. Planowane są: zabawa z fantami, kiermasz ciast i wypieków domowych, wata cukrowa oraz inne atrakcje. Prosimy wszystkie grupy parafialne o pomoc w zorganizowaniu Pikniku. Można także przynosić fanty na zabawę fantową /prośba o rzeczy nowe i atrakcyjne/.
  15. W przyszłą niedzielę będą zbierane podpisy poparcia projektu ustawy, która ma zapewnić dzieciom poczętym pełną ochronę prawną, przygotowanego przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „STOP ABORCJI”. Do udzielenia poparcia będzie potrzebny nr PESEL.
    Więcej informacji o projekcie tutaj