09 maj 2021

VI Niedziela Wielkanocna

1. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/.
  2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  3. Kandydatów do Bierzmowania – Rok II zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 19:00. Spotkanie dla kandydatów – Rok I będzie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
  4. W tym tygodniu zapraszamy na próby przed uroczystością I Komunii Św.:
    dzieci z kl. III A i B – Grupa I – w poniedziałek i środę oraz dzieci z kl. III C i D – Grupa II – we wtorek i czwartek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:40.
    Program przygotowań tutaj.
  5. Od jutra do środy podczas nabożeństwa majowego będziemy modlić się o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych w ramach tzw. Dni Krzyżowych obchodzonych przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. W czwartek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Figurą MB Fatimskiej, które rozpocznie się o godz. 21:00. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczyna się nowenna do Ducha Św. przygotowująca nas do przeżycia Dnia Pięćdziesiątnicy.
    Przypominamy o obowiązku przystąpienia do spowiedzi w kończącym się okresie wielkanocnym osobom, które dotychczas nie skorzystały z tego wielkiego daru Chrystusa Zmartwychwstałego.
  8. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które w tym roku przeżywają Rocznicę I Komunii Św. będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30. Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. będzie w niedzielę 30 maja.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii Ks. Sławomira Bednarza ze zgromadzenia Księży Michalitów, który po Mszach św. będzie prowadził zbiórkę ofiar na budowę nowego kościoła w Młochowie.
  10. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
  11. Zespół CARITAS organizuje kolejną zbiórkę trwałych artykułów spożywczych i chemii gospodarczej, które można składać przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy lub podczas dyżuru wolontariuszy w piątki od godz. 17:00 do 18:00 w pomieszczeniu CARITAS.