28 lut 2021

II Niedziela Wielkiego Postu

1. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    • GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 17:15;
    • DROGA KRZYŻOWA – w piątki o godz. 18:40 /dla dzieci, młodzieży i dorosłych/;
    • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00;
    • ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU – codziennie od godz. 17:30.
  2. Spotkanie członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  3. Kandydatów do Bierzmowania – Rok I zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 19:00 w kościele.
    Spotkanie dla kandydatów – Rok II będzie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
  4. W czwartek przypada Uroczystość Odpustowa Św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej Parafii. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00 i 18:00. Z racji uroczystości patronalnej można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie Modlitwy PańskiejWyznania wiary w stanie łaski uświęcającej.
  5. Osoby, które odprawiają 33-dniowe Rekolekcje AD IESUM PER MARIAM zapraszamy w czwartek na Mszę św. wieczorną, adorację i konferencję «Poznanie samego siebie» rozpoczynającą II etap rekolekcji.
  6. W I czwartek miesiąca będzie wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 17:15 i Różaniec w intencji kapłanów od godz. 17:30 prowadzony przez członków Apostolstwa Margaretka.
  7. W I Piątek miesiąca odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych, którzy zostali zgłoszeni w zakrystii lub telefonicznie /kom. 694 451 124/.
    Spowiedź w I Piątek będzie od godz. 17:30.
  8. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00.
  9. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. z kl. III A i D, które uczy p. Iwona Górska zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00. Pełny program przygotowania do I Komunii Św. tutaj.
  10. Dzisiaj są zbierane do puszek ofiary na dzieła misyjne „Ad Gentes”.
  11. Świąteczne świece CARITAS można nabyć od dzisiaj przy wyjściu z kościoła. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby CARITAS naszej Diecezji i Parafii. Są także do wzięcia Skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną 2021.
  12. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze i gospodarcze, które zostaną przekazane przez naszych wolontariuszy osobom potrzebującym wsparcia.
  13. Prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce.
    Informacje jak przekazać 1% podatku tutaj. Udzielamy także pomocy przy rozliczeniu deklaracji.
  14. Dyżury wolontariuszy naszego Zespołu CARITAS odbywają się w piątki w godz. 17:00–18:00.