21 lut 2021

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Od środy przeżywamy w liturgii okres Wielkiego Postu.  List pasterski Ordynariusza na Wielki Post tutaj.
    W tym szczególnym czasie zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    • GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 17:15;
    • DROGA KRZYŻOWA – w piątki o godz. 18:40 /dla dzieci, młodzieży i dorosłych/;
    • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00;
    • ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU – codziennie od godz. 17:30.
  2. Rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczną się 14 marca /w IV Niedzielę Wielkiego Postu/ i będą trwały do środy 17 marca. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Tomasz Borowski SAC ze Zgromadzenia Księży Pallotynów w Warszawie.
  3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. z kl. III B i C, które uczy p. Dorota Gurtat zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
    Spotkanie dla dzieci z kl. III A i D, które uczy p. Iwona Górska będzie w następną sobotę, 6 marca o godz. 10:00.
    Szczegółowy program przygotowania w II półroczu tutaj.
  4. Dzieci zapraszamy na próbę Scholi dziecięcej w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.
  5. Spotkanie członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  6. Kandydatów do Bierzmowania – Rok I zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w kościele.
  7. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na dzieła misyjne „Ad Gentes”.
  8. Świąteczne świece CARITAS można nabyć od dzisiaj przy wyjściu z kościoła. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby CARITAS naszej Diecezji i Parafii.
  9. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze i gospodarcze, które zostaną przekazane przez naszych wolontariuszy CARITAS osobom potrzebującym wsparcia.
  10. Dyżury wolontariuszy naszego Zespołu CARITAS odbywają się w piątki w godz. 17:00–18:00.
    Zapraszamy!