24 sty 2021

III Niedziela Zwykła

1. Dziś po raz drugi obchodzimy w Kościele ustanowioną przez papieża Franciszka w 2019 roku Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy wszystkich do systematycznego czytania i rozważania Pisma Świętego.
  2. Jutro kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku rozważany jest tekst: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (J 15,5–9). W ramach Tygodnia Ekumenicznego dzisiaj o godz. 16:00 w Katedrze warszawsko-praskiej będzie Nabożeństwo Słowa Bożego transmitowane przez diecezjalny portal internetowy Salve NET
  3. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolstwa Margaretka będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  4. Dzisiaj w odpowiedzi na prośbę CARITAS Chorwacji po tragicznym trzęsieniu ziemi w Chorwacji obchodzony jest Dzień Solidarności z Chorwacją. Podczas każdej Mszy Świętej, modlimy się za poszkodowanych, a wolontariusze naszego Zespołu CARITAS prowadzą zbiórkę ofiar do puszek na pomoc dla Chorwacji.
    Poza udziałem w zbiórce na poszkodowanych przed kościołem, datki można również wpłacać na konto Caritas Polska:
    70 1020 1013 0000 0102 0002 6526,
    z dopiskiem CHORWACJA.
    Więcej informacji tutaj
  5. Dyżury wolontariuszy naszego Zespołu CARITAS odbywają się w piątki w godz. 17:00–18:00.
    Zapraszamy!